Ako sa zbaviť krtka, objavte prirodzené spôsoby

Ako sa zbaviť krtka v záhrade Zdroj foto: Depositphotos

Ak ste už niekedy mali problémy s krtmi vo svojej záhrade, viete, aké frustrujúce to môže byť. Prezradíme vám tipy, ako sa zbaviť krtka v záhrade.

Krtince nepôsobia pekne a navyše poškodzujú korene rastlín. Ako sa zbaviť krtka v záhrade? Ak nechcete používať chemikálie, vyskúšajte nasledujúce tipy.

Použite rastliny

Niektoré rastliny vydávajú vôňu, ktorá odpudzuje krtkov. Napríklad mäta, kôpor, tymian, rozmarín alebo šalvia. Môžete ju vysadiť v blízkosti kopcov alebo v chodbách, ktoré vykopali. Je to veľmi efektívna a prírodná metóda, ako sa zbaviť krtov. Okrem toho tieto rastliny majú aj ďalšie pozitívne účinky. Okrem krtkov ich vôňa odpudzuje aj niektorý škodlivý hmyz.

Niektoré rastliny sú zase pre tohto živočícha jedovaté. Napríklad narcis, fialky alebo tulipány.

Čo vysadiť pod listnaté stromy? Zvoľte si túto krásku

Zvukové plašiče

Krtkovia majú veľmi citlivý sluch, takže zvuky môžu byť veľmi účinným spôsobom, ako ich odradiť. Existuje veľa plašičov, ktoré sa dajú využiť. Treba mať však na pamäti, že okrem krtkov tieto zvuky môžu odplašiť cicavce a vtáky.

Sieť na krtka

Sieť na krtkov je inovatívny a prirodzený spôsob, ako sa zbaviť tohto neželaného obyvateľa záhrady. Je to sieť, ktorá zabraňuje povrchovému rozrytiu, pretože sa cez ňu nedostane. Sieť môže byť vyrobená z rôznych materiálov, ako napríklad z plastu alebo kovu. Môžete si ju zakúpiť v záhradníckych obchodoch alebo vyrobiť sami.

Ako sa zbaviť krtka v záhrade, objavte prirodzené spôsoby
Pasca na krtka. Zdroj foto: Depositphotos

Pasca na krtka

Ďalším tipom je pasca na krtka, ktorá pozostáva z otvorenej nádoby zakopanej v zemi a do polovice naplnenej vodou. Alebo ide o jednoduché rúrkové systémy na oboch koncoch uzavreté klapkou. Tá však ide otvoriť len do jedného smeru.

Dúfame, že tieto prírodné spôsoby vám pomôžu zbaviť sa krtov vo vašej záhrade a že si budete môcť opäť vychutnávať krásu vašich rastlín a kvetov. Ak máte ďalšie tipy alebo triky, podeľte sa s nami v komentároch na Instagrame alebo Facebooku.