Domáci jahodový sirup: Ako si ho urobiť?

ako sa robí jahodový sirup Zdroj foto: Pixabay.com

Nie je nad chutný domáci jahodový sirup, ktorého prípravu hravo zvládnete aj vy.

Recept na domáci jahodový sirup

Budeme potrebovať:

1 liter jahodovej šťavy, 500 g kryštálového cukru, 5 g kyseliny citrónovej alebo vínnej

jahody vo vlastnej šťave
Zdroj foto: Naša záhradka.sk

Postup:

Zrelé záhradné jahody rýchlo premyjeme pod tečúcou vodou, očistíme, prelisujeme a necháme postáť. Keď sa kal usadí, čistú šťavu stočíme gumovou hadicou alebo precedíme cez šatku, zmiešame s cukrom a za stáleho miešania rýchlo privedieme do varu. Potom pridáme kyselinu, pozberáme špinavú penu, ktorá sa utvorila na povrchu, nalejeme do čisto umytých, ohriatych fliaš a dobre uzavrieme.

Nápoj z 5 prírodných zložiek, ktoré zabíjajú infekciu vo vašom tele

Vložíme do zaváracieho hrnca s dierkovanou vložkou a sterilizujeme v pare 30 minút pri teplote 85 °C alebo od bodu varu 10 minút. Po sterilizácii necháme vychladnúť a uložíme na chladné, tmavé a suché miesto.

Recept na jahodovú šťavu

Budeme potrebovať:

3 kg jahôd, 1,8 kg kryštálového cukru, 1 liter vody.

Postup:

Zrelé jahody rýchlo premyjeme studenou vodou, zbavíme stopiek a dáme do smaltovanej nádoby. Vodu s cukrom prevaríme, necháme vychladnúť a nalejeme na jahody. Potom dáme na sporák, povaríme 2 minúty, zakryjeme a necháme stáť do druhého dňa v chladnej miestnosti. Na hrnček pripevníme šatku, nalejeme na ňu jahody a bez miešania necháme pomaly odkvapkať. Šťavu ešte chvíľu povaríme, pozberáme penu, ktorá sa vytvorila na povrchu, a horúcu šťavu nalejeme do ohriatych fliaš. Naplnené fľaše dobre uzavrieme, zabalíme do deky a necháme vychladnúť.

Ak sa vám recepty páčili, ďakujeme, že sa o ne podelíte.