Ako si vyrobiť bylinkový vosk do vonných sviečok

Ako si vyrobiť bylinkový vosk do vonných sviečok Zdroj foto: Depositphotos

Hľadáte spôsob, ako si vyrobiť bylinkový vosk do vonných sviečok? Máme pre vás recept, ako na to.

Voňavý vosk do vonných sviečok je veľmi obľúbenou možnosťou, ako náš domov naplniť vôňou. Často sa však vyrábajú s umelými arómami, ktoré môžu byť dráždivé. Prírodnú alternatívu predstavuje bylinkový vosk vyrobený zo sójového vosku, esenciálnych olejov a bylín. Keď sa voňavé kocky vosku roztopia na vrchnej časti ohrievača, uvoľňujú príjemnú bylinkovú vôňu a zároveň nehrozí, že sa suché bylinky vo vosku zapália od plameňa sviečky. Voskové taveniny sa dajú ľahko vyrobiť doma a sú skvelým tipom na ručne vyrobený darček.

Ako si vyrobiť bylinkový ocot na dochutenie jedál

Ako si vyrobiť bylinkový vosk

Čo je to vosková tavenina? Vosková tavenina je voňavý štvorec vosku, ktorý možno roztaviť vo vonnej lampe vyhrievanej zospodu plameňom sviečky, aby sa uvoľnila vôňa vosku.

Krása týchto aromatických lámp spočíva v tom, že na ozdobenie bylinkového vosku môžete použiť suché bylinky bez toho, aby ste sa museli báť, že sa vznietia. Elektrická alternatíva takejto lampy je ešte bezpečnejšou možnosťou, ak máte doma malé deti alebo domáce zvieratá.

Aké bylinky použiť

Existujú bylinky, ktoré vás prebudia a iné, ktoré vás upokoja. Byliny ako levanduľa, harmanček a nechtík upokojujú nervy a myseľ. Používanie týchto bylín pred spaním môže prispieť k ľahšiemu zaspávaniu, ako aj k lepšej kvalite spánku. Ak chcete naopak dodať energiu, použite mätu piepornú.

Čo budete potrebovať?

  • 225 g sójového vosku na roztopenie vosku
  • 15 ml levanduľového esenciálneho oleja
  • Po jednej polievkovej lyžici sušenej levandule, kvetov harmančeka a okvetných lístkov nechtíka

Postup

Sójový vosk roztopte nad parou a pridajte bylinky. Po odstavení z ohňa môžete dať aj esenciálny olej. Medzitým si pripravte silikónovú formu na koláčiky, do ktorej roztopený vosk nalejte.