Ako vyrobiť sliz, ktorý budú vaše deti milovať

ako vyrobiť sliz Zdroj foto: Pixabay

Túto obľúbenú hmotu pozná snáď každé dieťa. Viete, ako vyrobiť sliz doma? 

V súčasnej dobe, keď veľa detí a rodičov musí tráviť chvíle doma, je každá dobrá rada, ako ich zabaviť, nad zlato. Čo tak vyrobiť pre vaše ratolesti sliz? Staršie deti vám s tým dokonca môžu pomáhať a hneď je o zábavu postarané.

Vytvorte zo svojej záhrady raj pre deti!

Ako vyrobiť sliz, ktorý vaše deti budú milovať

Sliz si môžete vyrobiť redší alebo hustejšej konzistencie. Záleží, ako sa s ním vaše deti chcú konkrétne hrať.

Sliz hustejšej konzistencie

Budeme potrebovať:

1 1/2 šálky teplej vody, 2 šálky tekutého lepidla ELMER´S School Glue Liquid White, potravinárske farbivo, 1 1/3 šálky teplej vody, 3 lyžičky boraxu

Postup:

V jednej nádobe zmiešajte 1 1/2 šálky teplej vody, biele lepidlo a niekoľko kvapiek potravinárskeho farbiva. V druhej nádobe zmiešajte 1 1/3 šálky teplej vody a boraxu.
Primiešajte boraxovú zmes do lepidlovej zmesi, až kým sa nespojí. Potom položte sliz na podnos a nechajte niekoľko minút stáť. Skladujte vo vzduchotesnej nádobe.

Sliz tekutejšej konzistencie

Budeme potrebovať:

1 čajová lyžička bóraxu, 1 1/3 šálky veľmi teplej vody, 2 šálky tekutého školského lepidla ELMER´S, 1 1/2 šálky veľmi teplej vody, potravinárske farbivo

Postup:

Borax a 1 1/3 šálky vody zmiešajte v malej miske. V druhej miske spojte lepidlo s 1 1/2 šálkou veľmi teplej vody, pridajte niekoľko kvapiek potravinárskeho farbiva požadovaného odtieňa. Obsah oboch misiek dobre premiešajte. Po zmiešaní obe misky spojte dokopy a miešajte niekoľko minút, kým sa nedosiahne požadovaná konzistencia. Ak je sliz hustý, pridajte trochu vody.

Slizová pasca pre deti

Pripravte pre vaše deti slizovú pascu nad vaňou, s ktorou zažijú kopec zábavy. Ako na to? Ak máte nad vaňou šnúry na vešanie prádla, pripevnite na ne sieťované koše na bielizeň, ktoré naplníte tekutejším slizom. Slizový dážď bude pre vaše deti úžasnou zábavou. Sliz navyše ide veľmi dobre dole a to tak, že zoberiete kúsok tejto hmoty a prejdete ním ostatné časti slizu, ktoré sa naň pekne prilepia.