Ako zabrániť poteniu? 9 prírodných metód, ktoré zaberú

ako zabrániť poteniu zdroj: pixabay.com

Ako zabrániť poteniu? Leto je obdobím horúčav a mnohých trápi nepríjemné potenie. Fľaky pod pazuchami či nepríjemný zápach.

Fyzická aktivita, stres či horúce počasie. To všetko môžu byť dôvody nepríjemného potenia. Fľaky pod pazuchami či nepríjemný zápach prekážajú najmä v letnom období mnohým. Ak patríte medzi nich, 9 prírodných metód ako zabrániť poteniu, vám môže pomôcť.

Ako zabrániť poteniu prírodnou cestou? 9 účinných metód

Prírodný ocot – Užite dve čajové lyžičky prírodného octu a jednu čajovú lyžičku jablčného octu trikrát denne na lačný žalúdok, alebo aspoň jeden a pol hodiny pred či po jedle.

Paradajkový džús – Vypite denne pohár čerstvej paradajkovej šťavy

Bylinkový čaj – Šalviový čaj je bohatý na horčík a vitamín B, čo pomáha spomaliť činnosť potných žliaz. V prípade, že máte problém s nadmerným potením, pomôže aj zelený čaj. Pite denne.

ako zabrániť poteniu - šalvia
zdroj: pixabay.com

Zemiak – Jednoducho nakrájajte zemiak na plátky a potierajte pazuchy a problémové oblasti.

Kukuričný škrob a jedlá sóda – Skúste zmiešať pol pohára kukuričného škrobu, pol pohára jedlej sódy, pridajte pár kvapiek esenciálneho oleja, aplikujte pod pazuchy a nechajte pôsobiť pol hodinu. Umyte sa a užívajte pocit sucha a sviežosti.

Kokosový olej – Voňajte ako ostrov, ale majte pocit púštnej suchosti. Rozpustite kúsok gáfru v kokosovom oleji. Aplikujte zmes na podpazušie či inú problémovú oblasť.

Tea tree oil – Navlhčite vatový tampón zriedeným tea tree olejom a aplikujte na problematické partie. Štyri až päť kvapiek oleja rieďte v pol šálke vody. Aplikujte pravidelne.

Hrozno – Nezmení síce pot na víno, ale určite spomalí tempo vášho potenia. Zjedzte za hrsť osviežujúceho hrozna dvakrát denne.

Skúšali ste už chutný hroznový sirup? Tu je recept

Soľ a citrón – Prísady, ktoré sa výborne hodia k tequile. Ale aj skvele fungujú proti poteniu. Zmiešajte polievkovú lyžicu soli a limetkovú šťavu. Pripravenú zmes aplikujte na kritické miesta, ktoré sa vám najviac potia.

Vyskúšajte týchto 9 tipov na to, ako zabrániť poteniu prírodnou cestou a užite si svieže leto aj v tých najhorúcejších dňoch. V pohode a bez stresu z neželaného zápachu alebo škvŕn na oblečení.