Ako zavariť štipľavé feferónky, tu je postup

ako zavariť feferónky Zdroj foto: Pixabay

Pikantné papriky sú obľúbenou pochúťkou milovníkov ostrých jedál. Ak ich chcete mať aj počas zimy, zistite, ako zavariť štipľavé feferónky.

Ak hľadáte recept na zavárané feferónky, ste na správnej  adrese. Tieto  štipľavé papriky  sa dajú zavariť takýmto jednoduchým spôsobom. Rovnako  môžete sterilizovať  aj iné druhy papriky, ako je napríklad  alma. Kto však má rád pikantné, na tomto recepte si určite pochutí.

Ako zavariť štipľavé feferónky

Na litrový pohár budeme potrebovať 500 g malých štipľavých paprík (feferóniek), 2 dl vody, 2 dl octu, 30 g soli.

9 receptov na domáce čistiace prostriedky, I. časť

Postup:

Štipľavé papriky dobre umyjeme a poukladáme do pohára. Vodu ocot a soľ dáme zovrieť a vychladnutým roztokom zalejeme feferónky. Pohár dobre uzavrieme, vložíme do hrnca s dierkovanou vložkou a od bodu varu sterilizujeme 5 minút. Potom vyberieme a vychladnuté odložíme.

Prečo štipľavé feferónky konzumovať

Táto pikantná zelenina je pre naše zdravie prospešná z viacerých dôvodov. Podľa čínskych vedcov nám predlžuje život a posilňuje imunitný systém. A nielen to. Feferónky obsahujú kapsaicín, ktorý zapríčiňuje ich štipľavú chuť. Je to vlastne alkaloid, ktorý vplýva na termogenézu. Práve tá zrýchľuje náš metabolizmus. Cenná správa pre tých, ktorí túžia po štíhlej línii. No to platí iba pri dostatočnom pohybe. Feferónky taktiež podporujú trávenie, znižujú riziko vzniku rakoviny a kardiovaskulárnych chorôb.