Bylinky, ktoré dokážu vyliečiť mnohé ženské choroby

Bylinky, ktoré dokážu vyliečiť mnohé ženské choroby Zdroj foto: Pixabay.com

Bylinky, ktoré dokážu vyliečiť mnohé ženské choroby, máte ich vo svojej záhradke?

Ženy sa často nazývajú slabším pohlavím, a to platí najmä v prípade zdravia.  Preto naň netreba zabúdať.  V počiatočnom štádiu je možné prekonať mnohé ochorenia aj pomocou liečivých bylín.

Je dobre známe, že príčiny väčšiny ženských ochorení, ako sú myómy, myómy maternice, cysty  a iné benígne nádory, sú ochorenia, ktorým sme v tom čase nevenovali pozornosť, a tak sa stali chronickými. Ide o zápalové procesy, ktoré sme mnohokrát prehliadali.

40 byliniek, ktoré skvele dochutia jedlá, č. 8

Preto, ak sa chcete vyliečiť, musíte najskôr odstrániť príčinu výskytu problémov a zvoliť pomalú a komplexnú liečebnú metódu. Liečba pomocou byliniek má navyše tú podstatnú výhodu , že je zameraná na vyrovnanie metabolickej poruchy narušenej chorobou, na zlepšenie imunity, zmiernenie zápalových procesov a normalizáciu aktivity všetkých vnútorných orgánov. Má blahodarný účinok na každý orgán, každú bunku nášho tela.

Recepty na liečbu ženských problémov

Pre správnu funkciu vaječníkov a maternice sú vhodné bylinky, ktoré zlepšujú svalový tonus i prekrvenie ako napríklad  pamajorán (oregano), palina, aloe, petržlen. Tu sú niektoré z receptov:

Tri lyžice sušeného oregana zalejte vriacou  vodou ( 500 ml) nechajte v termoske vylúhovať asi hodinu. Pite  trikrát denne.

Dve polievkové lyžice koreňa alebo sušenej vňate petržlenu zalejte 0,5 litrom vriacej vody, varte na miernom ohni po dobu 3-5 minút, nechajte lúhovať 30 minút a pite trikrát denne.

V prípade myómu, fibromyómu, mastopatie je veľmi užitočné pravidelne žuť po dobu jedného až dvoch mesiacov kúsok propolisu.

Trápi vás problém s krčkom maternice? Vyskúšajte nasledujúci recept:

Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu sušeného tymianu a jednu lyžicu mäty piepornej. Zmes zalejte 0,5 litrom vriacej vody a varte v utesnenej nádobe na miernom ohni 5 minút. Potom nechať  vychladnúť a piť päťkrát denne.

Zlepšiť zdravie žien dokáže aj nasledujúci odvar. Zmiešajte rovnomerne harmančekové kvety, malinové bobule, ľubovník bodkovaný, brusnice a listy žihľavy. Jednu polievkovú lyžicu nasekanej zmesi zalejte pohárom vriacej vody a nechajte pôsobiť 15 minút. Potom nalejte do termosky a pite trikrát denne pred jedlom.