Čo treba urobiť v záhrade počas augusta

Čo treba urobiť v záhrade počas augusta Zdroj foto: Depositphotos

Prinášame vám zoznam toho najhlavnejšieho, čo treba urobiť v záhrade počas augusta.

Nádherné leto pomaly prechádza do svojej záverečnej fázy a v záhrade je ešte stále veľa práce, ktorú treba stihnúť pred príchodom jesene. August je kľúčovým mesiacom, kedy môžeme urobiť množstvo vecí pre zachovanie krásy a zdravia našej záhrady. Tu je zoznam, čo treba urobiť v záhrade počas tohto mesiaca.

Polievanie

V letných horúčavách je potrebné pravidelne zalievať rastliny, najmä ak dlhšie neprší. Nezabudnite, že je lepšie polievať skoro ráno alebo neskoro večer, aby sa minimalizovalo odparovanie vody.

Hnojenie

Pravidelné hnojenie je dôležité pre zdravý rast rastlín. V auguste môžete použiť hnojivo s vyšším obsahom draslíka, čo posilní odolnosť rastlín voči chladu, ktorý príde neskôr.

Odstránenie odkvitnutých kvetov

Ak odstránite odkvitnuté kvety z rastlín, podporíte nové kvitnutie a udržíte záhradu farebnú a atraktívnu.

Orezávanie

Skontrolujte rastliny, ktoré potrebujú letné orezávanie, a odstráňte mŕtve, alebo prebytočné konáre. Správne orezanie podporuje zdravý rast a tvar rastlín.

Boj proti škodcom a chorobám

Aj v auguste sa môžu objaviť škodcovia a choroby. Pravidelne skúmajte svoje rastliny a ak nájdete príznaky infekcie, postihnuté časti odstráňte alebo použite prírodné prostriedky na boj proti škodcom.

Pestovanie mahónie: Tipy pre pestovateľský zážitok

Zber ovocia a zeleniny

August je obdobie hojného zberu ovocia a zeleniny. Nezabudnite pravidelne hľadať zrelé plody a zeleninu, aby ste podporili ďalší rast a získali viac čerstvej úrody.

Príprava na jeseň

August je časom na prípravu na jesenné zmeny. Napríklad si môžete pripraviť kompost, ktorý vám bude slúžiť ako dobrý zdroj živín pre rastliny v nasledujúcej sezóne.

Záhradné náradie

Skontrolujte svoje záhradné náradie a zariadenia. Ak je niečo poškodené alebo opotrebované, opravte to alebo si zabezpečte nové náhradné diely.

Cesty v záhrade

Ak máte záhrade chodníky alebo cesty, skontrolujte ich stav a prípadne spravte dodatočnú údržbu.

Relax s rodinou a priateľmi

Počas leta si nájdite čas aj na oddych a nenechajte sa pohltiť len prácou v záhrade. Urobte si priestor na relax a užívajte si krásu svojej záhrady. Záhrada je miestom, kde sa môžete dostať do kontaktu s prírodou a nabiť novú energiu.