Egrešová marmeláda s malinami podľa starej mamy

marmeláda Zdroj foto: Pixabay

Nasledujúci recept pochádza z receptárov starých mám. Viete ako sa robí egrešová marmeláda s malinami podľa receptu starej mamy? Takto sa robili marmelády kedysi.

Vedeli ste, že z egrešov sa dá urobiť aj marmeláda? Výnimočnú chuť tomuto výrobku dodajú tiež maliny. Recept na egrešovú marmeládu s malinami je jednoduchý a čo je hlavné, pripravený bez chémie a podľa vašej chuti. Presne tak, ako ho pripravovali naše staré mamy.

Prečo nevyhadzovať popol z dreva? Tu sú užitočné nápady, časť I.

Egrešová marmeláda s malinami

Budeme potrebovať:

1,5 litra egrešovej kaše, 5 dl malinovej kaše, 1 kg kryštálového cukru.

Postup:

Očistené a umyté egreše dáme do rajnice, trocha zalejeme vodou, rozvaríme a prelisujeme. Egrešovú a malinovú kašu spolu chvíľu povaríme, pridáme cukor a za stáleho miešania varíme, až kým nezrôsolovatie. Zbytočne neprevárame. Nalejeme do pripravených pohárov a vychladnutú marmeládu zaviažeme celofánom.Marmeládu, ktorá ani po uvarení nie je dostatočne hustá, polejeme po vychladnutí umom alebo dáme zasušiť do teplej rúry, aby sa po nedostatočnom uvarení nekazila.

Tip na záver: Z egrešov sa dá urobiť okrem marmelády aj množstvo iných vecí. Napríklad chutným spôsobom, ako spracovať egreše, je aj egrešový mušt, sirup alebo kompót. .

Prečo práve egreše?

Egreše by sme nemali vynechávať z našej stravy, pretože obsahujú množstvo vitamínov ako napríklad vitamín C, E a tiež skupinu vitamínov B. Nájdete v nich aj minerálne látky – fosfor, magnézium, draslík a železo.