Hojivá masť z mäty piepornej proti bolestiam hlavy

Liečivá masť z mäty piepornej proti bolestiam hlavy Zdroj foto: Depositphotos

Nepríjemné bolenie hlavy pozná asi každý z nás. Ak to nechcete riešiť tabletkami, vyskúšajte nasledujúci recept. Táto hojivá masť z mäty piepornej môže pomôcť. 

Väčšina z nás mätu pestuje vo svojich záhradkách a pritom netuší, čo všetko sa z nej dá vyrobiť. Dnes vám prezradíme liek z našich záhrad, a to na borovicovo mätovú masť. Je to účinný pomocník pri bolestiach hlavy. Ak vás začne trápiť tento problém, potrite si ňou spánky a po chvíli pocítite úľavu.

Hojivá masť z mäty piepornej – recept

Budeme potrebovať:

2 čajové lyžičky sušených lístkov mäty piepornej, 2 lyžice nakrájaného sušeného borovicového ihličia, ⅔ šálky slnečnicového alebo olivového oleja, 15 g včelieho vosku 5 kvapiek éterického oleja ( najlepšie z mäty piepornej)

Pestovanie mikrobyliniek: Vitamíny z kvetináčov

Postup:

  1. Listy mäty a ihličie zalejte slnečnicovým alebo olivovým olejom. Uzavrite a nechajte lúhovať. Tento vylúhovaný olej môžete skladovať až 9 – 12 mesiacov pred tým, ako vyrobíte masť.
  2. Keď ste pripravení na výrobu masti, zmiešajte vylúhovaný olej s včelím voskom v hrnci, ktorý zohrievajte nad parou na miernom ohni, kým sa vosk neroztopí.  Horúcu zmes opatrne nalejte do plechoviek alebo pohárov.
  3. Konzistenciu masti si môžete upraviť. Ak chcete redšiu, pridajte olej, ak hustejšiu a pevnejšiu, pridajte roztopený včelí vosk.
  4. Trvanlivosť masti je približne 6 – 9 mesiacov, ak sa uchováva na chladnom mieste, mimo priameho slnečného žiarenia.

Použitie

Pri prvom začatí pocitu bolesti hlavy masírujte kúsok borovicovo mätovej masti na spánkoch, pleciach alebo krku. Zatvorte oči, zhlboka dýchajte a cítite, ako vaše bolesti hlavy pomaly ustupujú. Ak bolesť pretrváva, je chronická alebo sa zhoršuje, požiadajte svojho lekára o ďalšie rady.