Kedy a ako sadiť ľalie, spoznajte užitočné tipy

Kedy a ako sadiť ľalie, spoznajte užitočné tipy Zdroj foto: Depositphotos

I keď sa väčšina cibuľovín sadí na jeseň, ľalie môžu byť výnimkou. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, kedy a ako sadiť ľalie, aby ste sa mohli tešiť z krásy týchto kvetov.

Ľalie sú kráľovné mnohých záhrad. Tešiť sa z ich krásy môžete aj vy. Ak ste tieto kvety nestihli vysadiť na jeseň, nevadí, môžete tak spraviť v nasledujúcich dňoch. Pomôcť vám pritom môžu naše rady, vďaka ktorým ľalie môžu byť ozdobou aj vašej kvetinovej záhradky.

Čarovné kamélie: Tieto nádherné izbovky môžete mať i vy

Kedy a ako sadiť ľalie

Ľalie sa sadia do jamy, ktorá by mala byť raz taká hlboká, ako je výška cibúľ. Preto im pred výsadbou na novom mieste vyhĺbte jamu s hĺbkou 12 až 15 cm.

Kedy a ako sadiť ľalie, spoznajte užitočné tipy
Zdroj foto: Depositphotos

V prípade, že na záhrade máte nepriepustnú pôdu, urobte jamu ešte aspoň o 5 cm hlbšiu. Na jej dno dajte vrstvu piesku, aby ste cibuľky ľalie chránili pred hnilobou.

Tieto kvitnúce krásky čistia vzduch od nebezpečných látok

Treba však myslieť na to, že aj keď listy a kvety tejto rastliny majú radi slnko, neplatí to pre jej korene. Vedľa ľalií preto zasaďte vankúšovité trvalky. Napríklad nízke zvončeky alebo rozchodník. Ak sa rozhodnete cibule ľalií vykopať a uskladniť, nerobte to na dlho. Mohli by vám totiž rýchlo vyschnúť.