Zdroj foto: Depositphotos
Jej voskové kvety vás dokážu tešiť veľmi dlho. Tu sú tipy na pestovanie antúrie.
Bohaté a elegantné kvety rastliny s názvom antúria, sú populárne najmä medzi milovníkmi izbových rastlín. Tieto nádherné rastliny sú známe svojimi lesklými, výraznými kvetmi, ktoré môžu trvať mesiace, ak nie roky. Ak sa chcete dozvedieť tipy na pestovanie antúrie, tak čítajte ďalej.
Anthurium je rod rastlín pochádzajúci z tropických oblastí Strednej a Južnej Ameriky. Je to tropická trvalka patriaca do čeľade Áronovité (Araceae), podobne ako lopatkovec alebo monstera. Antúrie majú veľké listy a ešte väčšie, výrazné kvety. Kvety sú často v tvare srdca a môžu mať rôzne farby, od bielych až po červené a rôzne tóny ružovej. Antúrie sú veľmi obľúbené izbovky pre svoju exotickú krásu a trvanlivosť. Vo svojom prirodzenom prostredí rastie v dažďových pralesoch, preto jej vyhovuje skôr polotieň ako priame slnko.
Svetlo: Anthuria má rada jasné, rozptýlené svetlo. Neodporúča sa umiestniť ich na priame slnečné svetlo, pretože to môže spôsobiť popálenie listov.
Teplota: Tieto rastliny preferujú teplotu medzi 16-24 °C. Neznášajú nízke teploty a mohli by trpieť pri teplote pod 10 °C.
Vlhkosť: Antúrie pochádzajú z vlhkých tropických oblastí, takže vyššia vlhkosť je pre ne výhodná. Poskytnite im dostatok vlahy napríklad tak, že ich občas osprchujete vo vlažnej vode alebo rozprašovačom.
Pestovanie echevérie: Ako získať ich najkrajší vzhľadRastliny antúrie by mali byť pestované v dobrej priepustnej pôde. Môžete použiť zmes určenú pre orchidey alebo na báze rašeliny. Pri hnojení dbajte na to, aby ste použili hnojivo s vyváženým pomerom živín a aplikovali ho podľa odporúčania na obale. Na jar a v lete každé 2 týždne prihnojujte hnojivom na izbové rastliny s vysokým obsahom fosforu.
Udržiavajte pôdu vždy mierne vlhkú, ale vyhnite sa premočeniu. Antúrie nemajú radi suchú pôdu, ale zároveň neznášajú jej premočenie, pretože by mohli hniť korene. Medzi zavlažovaním preto nechajte vrchný palec pôdy mierne vyschnúť.
Tieto izbové rastliny je možné množiť semienkami, ale tento proces môže byť náročný. Častejšie sa používa delenie dospelých rastlín alebo odrezky.
Nátržník krovitý nemusí mať len žltú farbu, ale môže pri správnej starostlivosti priniesť na váš…
Záhrada po zime si vyžaduje vašu pomoc. No nie všetkým rastlinám urobí dobre jarné upratovanie…
Jar je v plnom prúde, ale v záhrade nie ste sami. Ktorí škodcovia v apríli môžu ohroziť…
Pestovanie cesnaku sa môže na prvý pohľad zdať ako jedna z najjednoduchších činností v záhrade.…
Slintačka a krívačka, známa aj ako FMD (Foot-and-Mouth Disease), je mimoriadne nákazlivé vírusové ochorenie, ktoré…
Výsev koreňovej zeleniny do nakopcovaných záhonov má svoje výhody, ktoré poznali už naši predkovia. Zistite,…