Tieto izbovky chránia pred negatívnou energiou

Tieto izbovky chránia pred negatívnou energiou Rodinné šťastie. Zdroj foto: Depositphotos

Doprajte si kúsok šťastia, napríklad aj v podobe rastlín. Tieto izbovky chránia pred negatívnou energiou a vraj prinášajú šťastie.

V súčasnom uponáhľanom svete sa čoraz viac ľudí snaží nájsť spôsoby, ako zlepšiť kvalitu svojho domova a spraviť z neho miesto, ktoré je harmonické a plné pozitívnej energie. Jeden z prístupov, ktorý sa stále viac rozširuje, je použitie izbových rastlín na ochranu pred silnými energiami. Tieto izbovky chránia pred negatívnou energiou a vraj prinášajú šťastie.

Šťastný bambus

Šťastný bambus je rastlina pochádzajúca z Ázie, ktorá je najmä v Číne považovaná za symbol dlhovekosti a energie. Podľa feng šuej má do vášho života priniesť šťastie, bohatstvo a zdravie. Verí sa tiež, že šťastný bambus pohlcuje negatívnu energiu a prináša do domu pozitívnu a vyrovnanú atmosféru. Táto rastlina je jednoduchá na pestovanie a môže sa umiestniť do vody alebo do pôdy.

Ako využiť ovocie akébie v kuchyni a liečiteľstve

Soleirolia

Soleirolia, tiež známa ako rodinné šťastie, je malá rastlina so zelenými, drobnými lístkami. Podľa povier sa jej naozaj darí len v rodine, ktorá je šťastná a kde panuje láska. Dokáže tiež udržiavať harmonickú atmosféru vo vnútri miestnosti a pomáha zmierňovať stres a negatívnu energiu. Je to ideálna rastlina pre tých, ktorí si chcú vytvoriť pokojné prostredie v domove alebo kancelárii.

Tieto izbovky chránia pred negatívnou energiou
Kyslička. Zdroj foto: Depositphotos

Tučnolist

Tučnolist patrí medzi sukulentné rastliny pôvodom z Južnej Afriky. Okrem svojej estetickej hodnoty má táto izbovka tiež schopnosť odstraňovať negatívnu energiu a pritiahnuť finančné bohatstvo. Tučnolist by sa mal umiestniť v blízkosti vstupných dverí alebo v pracovných priestoroch, aby pomohol zvýšiť prosperitu a zlepšiť energiu. Rastlina vyžaduje dobre priepustný substrát, ktorý treba vždy medzi zálievkami nechať vyschnúť.

Kyslička trojhranná

Táto rastlina má nápadné fialové listy, ktoré pripomínajú štvorlístok a je tiež považovaná za symbol šťastia. Okrem toho, že ide o atraktívnu rastlinu, má aj schopnosť odstraňovať negatívnu energiu a prinášať do miestnosti pozitívnu atmosféru. Verí sa tiež, že táto rastlina pomáha vyvážiť emocionálnu energiu, zvýšiť intuíciu a podporiť vnútorný pokoj. Kyslička nemá rada priame slnko a vyhovuje jej tienisté miesto.