Krásny jesenný balkón: Tieto rastliny sa oň postarajú

Chryzantémy ozdobia váš balkón Chryzantémy ozdobia váš balkón krásnymi kvetmi. Zdroj foto: Depositphotos

Doprajte si farby i v tomto období. Krásny jesenný balkón môžete mať aj vy. Ak zasadíte tieto rastliny, ktoré sa o to postarajú.

Zamatové lístie, hrejivé farby a bohatá atmosféra jesene môžu premeniť váš balkón na malý raj. S príchodom tejto zlatej sezóny sa otvára množstvo možností, ako mať krásny jesenný balkón. Ktoré rastliny sa o to postarajú?

Japonský javor (Acer palmatum)

Tento stromček je kráľom jesene, pretože jeho listy sa menia na ohromné odtiene červenej, oranžovej a žltej. Vysaďte si trpasličiu odrodu do veľkého kvetináča a môžete sa farbám jesene tešiť aj keď nemáte svoju záhradu.

Krásny jesenný balkón: Tieto rastliny sa oň postarajú
Japonský javor. Zdroj foto: Depositphotos

Chryzantémy (Chryzantémy)

Chryzantémy sú klasikou jesenných kvetov. Vďaka bohatým kvetom v odtieňoch ružovej, žltej, červenej a oranžovej farby na váš balkón dodajú výraznú krásu.

Chryzantémy
Krásne jesenné chryzantémy. Zdroj foto: Depositphotos

Okrasné trávy

Trávy ako ozdobnica čínska alebo smlz ostrokvetý pridávajú na balkóne textúry a pohyb. Sú nenáročné na pestovanie. Vyžadujú slnečné stanovisko a pôdu bohatú na živiny.

Okrasné trávy
Zdroj foto: Depositphotos

Hloh

Hloh je pomerne nenáročný krík s červenými bobuľami a výrazne nádhernými lístkami, ktoré získavajú jesennú farbu.Hloch pekne oživí váš balkón a na jar sa môžete tešiť z pekných bielych kvetov.

Krásny jesenný balkón: Tieto rastliny sa oň postarajú
Zdroj foto: Depositphotos

Vres

Keď je reč o farbách jesene na vašom balkóne, nemôžeme v žiadnom prípade zabudnúť na vresy. Tieto rastliny začínajú kvitnúť, keď iné odkvitajú. Vresy majú radi kyslejšiu pôdu a slnečné miesto.

Krásny jesenný balkón: Tieto rastliny sa oň postarajú.
Okrasná kapusta spolu s vresom vytvoria nádhernú jesennú atmosféru. Zdroj foto: Depositphotos

Okrasná kapusta

Okrasná kapusta by takisto nemala chýbať na vašom jesennom balkóne. Môžete ju pestovať v odtieňoch zelenej ale aj fialovej. V kombinácii s vresmi sa postará o čarovnú atmosféru. Dobrou správou je, že znesie i chladnejšie jesenné počasie.

Ktoré kvety sa hodia do závesných kvetináčov

Rozchodník nádherný

Rozchodník má husté kvety, ktoré sú obzvlášť vhodné pre včely a motýle. Kvitne od augusta do októbra a neuškodia mu ani mrazy. Rozchodník potrebuje slnečné miesto a je tiež vhodný do skaliek.

Aby ste dosiahli optimálne výsledky na svojom jesennom balkóne, nezabudnite na tieto tipy:

Výber vhodnej nádoby: Vyberte si kvalitné kvetinové nádoby, ktoré vydržia náročné jesenné podmienky.

Zalievajte opatrne: V jeseni je menej slnečných dní, a preto môže byť menej potrebné rastliny zalievať. Zabezpečte primeranú zálievku, ale nezabudnite, že rastliny nemajú radi prebytok vody.

Doplňte dekorácie: Okrem rastlín pridajte na balkón jesenné dekoračné prvky, ako sú sviečky, tekvicové aranžmány a farebné vankúše.

Pripravte sa na mrazy: Jesenné noci môžu byť chladné, takže chráňte svoje rastliny pred mrazom, ak je to potrebné.

S týmito tipmi a výberom krásnych jesenných rastlín môžete mať balkón, ktorý bude v tejto sezóne vyčnievať. Nezabudnite sa inšpirovať prírodou a užívajte si svoj kúsok jesenného rajského balkóna.