Ktoré 3 ryby konzumovať, aby naše telo správne fungovalo?

jedlo Zdroj foto. Pixabay

Ryby sú najlepším zdrojom vitamínov pre kosti a našu imunitu. Práve omega-3 mastné kyseliny sú zdrojom úspešného zdravia. 

Omega 3 mastné kyseliny sú vhodnou prevenciou proti rakovine a depresii, no zabezpečujú aj zdravú kožu a kĺby. Tieto zdravé kyseliny sa nachádzajú najviac v rybách. Ak nie ste vegetarián, smelo do toho. Každý z nás už občas počul, že ryby obsahujú najviac vitamínu B a preto ich treba konzumovať. Ale vieme, že tieto plávajúce živočíchy v sebe obsahujú aj mnohé iné živiny prospešné nášmu zdraviu. Tak, ktoré vám chutia najviac?

ryby
Zdroj foto: Pixabay

Makrela – ryba

Makrela ja ryba, ktorá je prospešná práve pre srdciarov. Obsahuje v sebe zdroj omega-3 mastných kyselín, ktoré znižujú hladinu cholesterolu v krvi. Z tohto dôvodu odborníci odporúčajú ľuďom so srdcovocievnymi ochoreniami konzumovať mäso z mastných rýb aspoň raz týždenne. Táto ryba v sebe obsahuje vitamín B6, ktorý je prospešný pri tvorbe aminokyselín. Vďaka nim si telo udržiava zdravý imunitný systém.

Sardelky

Tieto malé a drobné rybičky zakúpite bežne vo veľkoobchodoch už zakonzervované v oleji. Hodia sa podávať aj ako netradičné občerstvenie pri chlebíkoch na návštevách a sú skvelým zdrojom vitamínu D. Čerstvé sardelky sú najlepším zdrojom vitamínu omega-3 mastných kyselín. Obsahujú aj veľa železa, ktorý je zaručeným zdrojom pre zdravé a pevné kosti.

Brazílske orechy ako pomocník proti starnutiu

Losos

Jedna z najznámejších rýb, ktorá pláva proti prúdu. Dokonca aj skáče a je skvelým zdrojom potravy pre medveďov žijúcich hlavne v Kanade. Najviac si pochutnáte na losovi, ktorý bol vylovený z mora, ako na tom, ktorý bol umelo dokrmovaný na veľkofarmách. Mäso je nielen zdravšie, ale tiež chutnejšie.

Losos je najlepším zdrojom omega-3, ktoré regulujú tvorbu bielych krviniek a vytvárajú v tele potrebné protilátky pomáhajúce chrániť naše zdravie. Obsahuje v sebe zdravé tuky a vitamín A. Okrem iného je toto mäso aj zdrojom vitamínu D a kyseliny listovej.