Ovocie a zelenina, ktoré bojujú proti bolestiam hlavy

Ovocie a zelenina, ktoré bojujú proti bolestiam hlavy Zdroj foto: Pixabay

Vedeli ste, nepríjemnú bolesť hlavy vám pomôže zahnať niektorá zelenina alebo ovocie, napríklad aj z vašej záhrady?

Bolesť hlavy nám dokáže znepríjemňovať život. Jej príčiny bývajú rôzne. Napríklad často je za tým potravinová alergia, nedostatok tekutín alebo konzumácia nevhodných potravín. Možno to mnohí z vás netušia, ale pomôcť uľaviť od bolesti hlavy môže práve zelenina alebo ovocie. Niektoré z nich máte aj vo svojej záhrade. Zistite, ktoré.

Zemiaky

Zemiaky bývajú bežnou súčasťou našej každodennej stravy. Najlepšie sú varené, alebo pečené v šupke. Šupka ( obzvlášť väčších druhov zemiakov) je plná draslíka, ktorý väčšina z nás nedoplňuje dostatočne počas dňa. Nedostatok draslíka sa prejavuje najmä pri diéte s obmedzeným, či úplne nulovým množstvom soli.

Chilli papričky

Ak viete, že vaše bolesti spôsobuje alergia, či chrípka, siahnite po niečom pikantnom. Štipľavosť uvoľní vaše dýchacie cesty a tým sa uvoľní aj tlak na váš mozog. Okrem iného sú napratané vitamínom E- ten dokáže zrelaxovať krvné cievy a uvoľniť bolesť hlavy.

Pripravte si čipsy z kelových listov, nebudete ľutovať

Banány – zmierňujú bolesť hlavy

Sú užitočným ovocím nielen pri bolestiach hlavy. Môže za to obsah magnézia a draslíka, ktorý vyrovná hladinu elektrolytov v tele a vaša migréna by mala byť do pár minút menej otravná.

Mandle

Tryptofán obsiahnutý v mandliach uvoľňuje serotonín, hormón šťastia. Okrem toho obsahujú veľa magnézia, ktoré zrelaxuje vaše cievy a svaly. Alternatívou, ktorá sa v tele správa podobne ako mandle je napríklad aj morčacie mäso.

Šalát

Ak sa vám stane, že sa zobudíte s pulzujúcou bolesťou hlavy a viete, že ste po žúre, príčinou môže byť dehydratácia. Listy ľadového šalátu obsahujú veľa vody, ale menej nutrientov. Listy hlávkového šalátu zas menej vody, ale veľa vlákniny, takže najvhodnejšie je zmiešať viacero druhov šalátov a máte po bolesti.