Plody z vašej záhrady, ktoré vás zbavia jedov

Plody z vašej záhrady, ktoré vás zbavia jedov Zdroj foto: Pixabay

Premáha vás únava? Môže byť za tým, že vás organizmus je plný toxínov. Plody z vašej záhrady vás ich môžu pomôcť zbaviť a zlepšiť tak vaše zdravie. 

Kapusta

Kapusta obsahuje veľké množstvo vlákniny, ktorá viaže ťažké kovy a toxíny z čreva a vylučuje ich. Takže určite patrí medzi plody z vašej záhrady, ktoré vás zbavia toxínov. Navyše skrýva v sebe organické kyseliny, ktoré majú priaznivý vplyv na trávenie a stabilizujú mikroflóru. Ale to nie je všetko. Táto zelenina je bohatá na vzácny vitamín U, ktorý „zabíja“ nebezpečné látky, podieľa sa na syntéze vitamínov a dokonca lieči tiež vredy. Kapustu môžete konzumovať surovú, kvasenú alebo vo forme šťavy.

Jablko

Jablká stabilizujú činnosť celého tráviaceho systému, a to vďaka pektínu a vláknine. Tieto zložky dokážu „viazať“ toxíny! Jablká zlepšujú chuť do jedla, pomáhajú pri produkcii žalúdočných štiav a pri zápche. Toto ovocie ničí patogénny vírus chrípky A, úplavice a Staphylococcus aureus.
Ktoré bylinky pestovať v interiéri a ktoré nie?

Červená repa

Červená repa – čistič tela číslo jeden. Po prvé je to zapríčinené zložením repy (vláknina, meď, fosfor, vitamín C) a radom užitočných kyselín, ktoré zlepšujú trávenie a zabíjajú baktérie spôsobujúce zápaly v črevách. Po druhé táto zelenina obsahuje látku „betaín“, ktorá pomáha pečeni, aby sa lepšie zbavila toxínov.  A za tretie, repa pomáha omladeniu tela pomocou kyseliny listovej (podporuje vytváranie nových buniek) a minerálom (zlepšujú pokožku, vlasy a nechty).

Cibuľa

Zložky, ktoré sa ukrývajú v cibuli, dokážu v priebehu niekoľkých sekúnd zabiť väčšinu baktérií a plesní. Táto zelenina pomáha tiež zlepšiť trávenie a vstrebávanie živín, a dokonca zlepšuje chuť do jedla. Cibuľa tiež obsahuje veľké množstvo síry, ktorá neutralizuje a ničí „všetko škodlivé.“
Bohatstvo a prosperitu prinášajú tieto rastliny, máte ich doma?

Cesnak

Len jeden strúčik cesnaku obsahuje viac ako 400 užitočných komponentov. Tieto látky čistia cievy, znižujú hladinu cholesterolu v krvi a tiež riziko rakoviny mozgu. Cesnak pozitívne účinkuje aj pri žalúdočných vredoch. Zabíja červy, bacily spôsobujúce záškrt a tuberkulózu. Najlepšie je konzumovať ho čerstvý.

Brusnice

Toto ovocie je pravdepodobne jedným z najsilnejších „prírodných“ antibiotík a antivírusových produktov! Brusnice čistia močový mechúr a močové cesty od nebezpečných baktérií. Veľmi dôležitá je aj skutočnosť, že brusnice pomáhajú v boji proti vzniku rakovinových buniek, rovnako ako čistia cievy od krvných zrazenín a povlaku.