Ktoré kvety sa hodia do závesných kvetináčov

Ktoré kvety sa hodia do závesných kvetináčov

Hľadáte atraktívne rastliny, ktoré sa hodia do závesných kvetináčov? Ste na správnom mieste, tu sú výborné tipy.

Nádherné a farebné kvety urobia veľkú radosť a prinesú živosť do akéhokoľvek priestoru. Okrem tradičných kvetinových záhonov a balkónových kvetináčov môžete tiež využiť na pestovanie rastlín a kvetov aj závesné koše. Tento druh nádob môže byť nádherným doplnkom pre terasy, balkóny, verandy alebo aj vnútorné priestory. Ak sa chcete dozvedieť viac o rastlinách a kvetoch, ktoré sa hodia do závesných kvetináčov, čítajte ďalej.

Petúnie

Petúnie sú jednou z najobľúbenejších rastlín pre závesné koše. Ich bohaté a farebné kvety dokážu vytvoriť pôsobivý efekt. Petúnie existujú v rôznych farbách a odtieňoch, čo umožňuje vytvoriť závesné koše s rôznymi farebnými kombináciami.

Verbena v závesných košoch
Verbena v závesných košoch. Zdroj foto: Depositphotos

Verbena

Aj táto rastlina je ďalšou skvelou voľbou pre závesné koše. Verbena je známa svojimi bohatými kaskádovitými kvetmi vo farbách ako ružová, purpurová, červená a biela. Je tiež nenáročná na starostlivosť a vyžaduje slnečné miesto.

Ktoré kvety sa hodia do závesných kvetináčov
Surfínie. Zdroj foto: Depositohotos

Surfínie

Surfínie sú kaskádové mnohokveté petúnie. Ide o hybridný kvet, ktorý má vysokú odolnosť voči chorobám a poveternostným podmienkam. Surfínie majú bohaté závesné kvety a sú k dispozícii v rôznych farbách.

Nepriatelia ruží, takto budú vaše krásky prekvitať

Fuksie

Fuksie sú elegantné a jemné kvety s charakteristickými zvislými kvetmi. Tieto kvety majú rôzne odtiene ružovej, fialovej a červenej farby. Fuksie potrebujú polotieň a často pravidelnú zálievku.

Ktoré kvety sa hodia do závesných kvetináčov
Lobélia v závesnom koši. Zdroj foto: Depositphotos

Lobélia

Ide o rastliny, ktoré očaria drobnými jemnými kvietkami v odtieňoch modrej, fialovej, bielej a ružovej farby. Lobélia je ideálna pre závesné koše a vytvára nádherné závesné efekty.

v závesných košoch pekne vyniknú aj kombinácie viacerých druhov kvetov.
V závesných košoch pekne vyniknú aj kombinácie viacerých druhov kvetov. Zdroj foto: Depositphotos

Lobulária

Táto bohato kvitnúca letnička patrí takisto medzi výborné kvety do závesného kvetináča. Lobulária je nenáročná rastlina na pestovanie, ktorá dobre znáša sucho. Je tiež známa príjemnou sladkou vôňou. Malé súkvetia bývajú v bielych, ružových, žltých a fialových odtieňoch.

Ktoré kvety sa hodia do závesných kvetináčov
Zdroj foto: Depositphotos

Muškáty

Keď je reč o vhodných rastlinách do závesných črepníkov, netreba zabudnúť ani na muškáty, ktoré dostať v rôznych farebných odtieňoch.