Liečivé účinky ruže v prírodnej kozmetike, využite ich pre seba

Liečivé účinky ruže v prírodnej kozmetike, využite ich pre seba Zdroj foto: Depositphotos

Táto kráľovná kvetinových záhrad nám dáva nielen krásu. Objavte liečivé účinky ruže v prírodnej kozmetike, ktoré môžete využiť pri výrobe vlastných kozmetických prípravkov.

Liečivé účinky ruže na našu pleť, ale i zdravie, poznali už naše prababičky. Napríklad lupene týchto krásnych kvetov si pridávali do kúpeľa. Prečo tak urobiť aj dnes? Zoznámte sa s prospešným pôsobením ruží, ktoré sa oplatí poznať.

Hydratuje a vyrovnáva tón pleti

Ruža má prirodzené protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú znižovať opuchy a začervenanie, vyrovnávajú tón pleti. Ruža je tiež plná prírodných olejov, ktoré hydratujú pokožku, čo upokojuje podráždenie a znižuje mdlý vzhľad pleti.

Terapia rastlinami: Ako bylinky môžu poslúžiť ako liek

Redukuje a zabraňuje tvorbe vrások

Ruža obsahuje látky, ktoré majú sťahujúce účinky. Táto vlastnosť ruže pomáha napínať a podporovať kožné tkanivo, vďaka čomu je pokožka jemná, hladká s rovnomerným tónom a redukuje vrásky.

Pomáha liečiť akné

Vďaka svojim prírodným antibakteriálnym vlastnostiam pomáha táto rastlina liečiť aj akné a začervenanie. Konkrétne to znamená, že vás zbaví baktérií, ktoré spôsobujú tvorbu akné. Ruža tiež pomáha vyrovnávať a regulovať hormóny, čo zase pomáha znižovať tvorbu akné.

liečivé účinky ruže
Zdroj foto: Depositphotos

Vyhladzuje drobné jazvy a ranky

Vedeli ste, že ruža pomáha hojiť jazvy a znižuje viditeľnosť strií? Šípkový olej je tiež prospešný v produktoch starostlivosti o pleť, pretože hydratuje a predchádza vzniku stareckých škvŕn a iného sfarbenia pokožky. Pomáha aj pri redukcii týchto neželaných fľakov.

Infekcie močových ciest, ktoré bylinky sú účinné

Zvyšuje schopnosť pokožky absorbovať živiny

Ruža zvyšuje priepustnosť pokožky, čo znamená, že ak pridáte tento kvet do kozmetických prípravkov na rastlinnej báze, ktoré využívajú prírodné, zdravé ingrediencie, vaša pokožka bude schopná absorbovať viac prospešných živín, ako keby ste ružu vynechali z receptu. Napríklad skúste pridať ružový olej alebo jednoduchú domácu ružovú vodu do svojich obľúbených receptov na prírodnú kozmetiku, aby boli ešte účinnejšie.

Využíva sa v aromaterapii

Krásny parfum ruží môže mať aj viacero výhod. Opojná vôňa ruže zlepšuje náladu, zmierňuje úzkosť a pomáha pri liečbe depresie, preto je využívaná v aromaterapii.