Magický sneh: Vyrobte ho pre vaše deti a užite si množstvo zábavy!

ako vyrobiť magický sneh Zdroj foto: Pixabay

Hľadáte rady, ako zabaviť vaše deti? Tak ste na správnom mieste. Vyrobte pre nich magický sneh, ktorý bude ako ten naozajstný.

Ak vás mrzí, že si vaše deti veľmi neužili sneh, tak im môžete pripraviť prekvapenie. Vyrobte im magický sneh doma. Tento sneh je prirodzene chladný, čo z neho robí najrealistickejší sneh, aký sme doposiaľ vyskúšali vyrobiť. Je nadýchaný a práškový a na jeho výrobu potrebujete iba dve ingrediencie! Ste pripravení vedieť ako na to? Tak tu je postup:

Ako si vyrobiť sneh doma

Na magický snehový recept budete potrebovať:
4 šálky mrazenej sódy bikarbóny
1 – 2 šálky studenej vody (pridávané pomaly)

Budete tiež potrebovať:
Ocot
Fľašu s rozprašovačom
Veľká miska alebo nádoba
Voliteľné doplnky:
Snehové trblietky
Výťažok z mäty piepornej (pre zimnú vôňu)
Špáradlá, malý klobúčik, gorálky či gombíky na vytvorenie snehuliakov.

Postup:
Začnite nalievaním 4 šálok mrazenej sódy bikarbóny do veľkej misy alebo nádoby.

Zmrazenie sódy bikarbóny nie je potrebné, ale „ sneh“ potom viac pripomína ten skutočný, pretože je studený. Pomaly začnite pridávať studenú vodu a miešajte, pomaly pridávajte viac vody a miešajte, kým nedosiahnete požadovanú konzistenciu. Keď vmiešate vodu do sódy bikarbóny, vytvorí sa najúžasnejší páperový sneh.

Tento domáci sneh je super mäkký, ale napriek tomu formovateľný. Snehové gule sa z neho robia veľmi ľahko. Je tiež ľadovo studený, čo veľmi pripomína naozajstný sneh.

Ako vyrobiť sliz, ktorý budú vaše deti milovať

Tipy na hry s domácim snehom

Zábavných spôsobov, ako sa deti môžu hrať s týmto ľahkým snehom existuje mnoho. Tu je niekoľko nápadov, ktoré vám pomôžu začať:

Z tohto snehu si môžete postaviť snehuliaka či rôzne iné postavičky, ktoré vaše deti perfektné zabavia. Na vytvorenie rôznych konzistencií snehu môžete použiť viac alebo menej vody, ale je potrebné použiť zhruba 1 diel vody a 2 diely sódy bikarbóny.

Ak naplníte octom fľašu s rozprašovačom a postriekate ním váš sneh, pripravíte pre vaše deti veľké prekvapenie. Vaše výtvory začnú šumieť a dymiť. Vašim najmenším k zábave už nič viac netreba, veď na chvíľu sa stanú malými čarodejníkmi.