6 nápadov, ako potešiť zmysly korením, I. časť

6 nápadov, ako vyžiť vôňu korenia Zdroj foto: Pixabay

Ktoré zmysly je najlepšie potešiť cez zimné obdobie? Prinášame vám 6 nápadov.

Cez sviatky všetko rozvoniava v kuchyni tradičným korením a klasickými perníkmi. No nielen počas sviatkov. Viete však, ktoré korenie najlepšie poteší vaše zmysly? Ak sa cítite v tomto zimnom období unavení a záhrada spí pod návalom snehu a mrazu, doprajte si čarovné výťažky z obľúbeného korenia, ktoré vás opäť naštartujú. Korenie v sebe neobsahuje iba prospešné účinky pre zdravie, ale aj mnoho iných výhod pre naše telo či pokožku.

6 nápadov, ako potešiť zmysly korením, I. časť

1. Klinčeky na zápal verzus štíhla línia

Klinčeky majú nielen výborný dezinfekčný účinok, ale udržiavajú aj vašu líniu. Klinčeky majú zoštíhľujúci efekt a posilňujú imunitu. Ak máte problémy so zubami, a nemôžete navštíviť zubára, urobte si vývar z klinčekov. Použijete ho ako ústnu vodu. Klinčeky obsahujú silný antioxidant, ktorý funguje ako mocný protizápalový extrakt.
Na klinčekový čaj budete potrebovať: Trochu klinčekov, ktoré zalejte vriacou vodou. Nechajte odležať 6 minút a ochuťte podľa ľubovôle.

6 nápadov, ako využiť korenie
Zdroj foto: Pixabay

2. Badián na kašeľ verzus zdravá pleť

Badián je považovaný za prírodné antibiotikum a využíva sa najmä pri nachladnutí a kašli. Viete, ako dokáže badián potešiť ženské zmysly cez zimné obdobie? Použite ho pri výrobe pleťovej vody. Rozdrvte jednu čajovú lyžičku badiánu a zalejte ju troma decilitrami vriacej vody. Nechajte vylúhovať 20 minút a badián preceďte. Badiánový odvar používajte pri oplachovaní pokožky. Výborne rozjasňuje pleť.

Fenikel a jeho pestovanie: Majte toto zdravé korenie po ruke

3. Škorica na bolesť verzus prekrvenie

Škorica má veľmi špecifickú arómu a nie každý ju obľubuje. Ak ste však jej prívržencami, neváhajte ju využiť napríklad pri dobrej masáži. Postačí, ak zmiešate 4 lyžice sezamového oleju so 4 kvapkami oleja z listov škoricovníka a krúživými pohybmi votriete túto pripravenú škoricovú zmes do pokožky. Pokožka nasiakne jej vôňou a vďaka účinkom škorice prekrví organizmus. Škorica utlmuje bolesť, preto môžete masáž so škoricovou zmesou aplikovať aj na bolestivé partie tela.