Miniatúrne plody: Pidi jahôdky, melónik či baklažánik

Miniatúrne plody: Pidi jahôdky, melónik či baklažánik Cucamelón. Zdroj foto: Depositphotos

Nemusíte zmenšovať vašu záhradu, aby ste vypestovali miniatúrne plody jahody alebo drobné cibuľky malé ako perličky. Existujú odrody, ktoré vás môžu „chytiť“ a sú ideálne pre vaše oko aj žalúdok.

Drobné veci sú všade

Poznáme už malé záhradky, drobné hračičky alebo aj malé rastlinky. Ale čo tak malé plody, často trpasličie odrody? Na pohľad sú ako z rozprávky, ľahko sa pestujú buď v záhrade alebo v nádobách na kuchynskom okne. Nájdite si tie vaše odrody, pri ktorých až zaplesáte „ách, tie sú rozkošné“!

Jarné mrazy a tipy, ako ochrániť vašu výsadbu pred uhynutím

Miniatúrne plody

Mesačné jahôdky

Tiež známe ako alpské jahody sú oveľa jemnejšie a menšie, ako jahody, ktoré vidíte v obchode. Rastlina má veľké, laločnaté listy a vysoké stonky, ktoré držia ovocie nad lístím. Nádherné biele kvety sa objavujú na jar a ovocie sa dozrieva v letných mesiacoch. Dajte si pozor, jelene a králiky ich milujú okusovať, tak ich chráňte plotom alebo sieťou.

Perlová cibuľka

Sú to rozkošné malé cibuľky, ktoré často vidíte v dusených mäsách. Tieto mini cibule zvyčajne dosahujú priemer len dva centimetre. Rastú podobne ako plnohodnotná cibuľa, ale táto odroda dozrieva rýchlejšie, takže si ju môžete vychutnať skôr.

Baby kivi

Deti si ich zamilujú skôr ako hrozno. Tieto malé plody nazývané baby kivi alebo kivi bobule vyzerajú ako kivi bez hrubej, hnedej šupky. Najlepšie sa konzumujú, keď sú na dotyk mäkké.

Miniatúrne plody: Pidi jahôdky, melónik či baklažánik
Zdroj foto: Depositphotos

Miniatúrne baklažány

Tieto baklažániky sú rozkošné a majú rovnakú chuť ako baklažán v plnej veľkosti. Sú pripravené na zber, keď sú dlhé pár centimetrov, zaujmú svojou purpurovo-bielou vzorovanou šupkou. Najlepšie sa im darí na veľmi slnečnom mieste.

Cucamelón

Sú uhorkové mini melóny. Pravdepodobne ste ani nevedeli, že existujú. Vyzerajú ako malé melóny, ale chutia ako zmes limetiek a uhoriek. Nielenže vyzerajú roztomilo, ale sú tiež plné antioxidantov a vitamínov, ktoré z nich robia superpotravinu!