Moderné skalky: 10 nápadov do vašej záhrady

Moderné skalky Zdroj foto: https://www.stylemotivation.com

Skalné záhrady sú nielen jednoduché na údržbu, ale aj vedia vyčariť nádhernú atmosféru vo vašej zelenej oáze. Prinášame vám 10 nápadov pre moderné skalky do vašej záhrady.

Ako nápadito využiť priestor okolo potoka, jazierka, či pod stromom? Čo tak vytvoriť moderné skalky? Ak hľadáte inšpirácie, ste na správnom mieste. Na vytvorenie niektorých skaliek vám postačí iba pár vecí a ich údržba je jednoduchšia. Potrebujete iba niekoľko skál, plán a nejaké rastliny, aby ste vyplnili prázdne miesta. Pridajte pár veľkých skál, peknú dekoráciu a získate skalku, ktorá vyzerá rovnako dobre ako vaša obvyklá záhrada, ak nie krajšie!

Na vytvorenie správnej atmosféry niekedy postačí naozaj málo. Dekorácie si môžete vytvoriť i doma sami. Pri výbere vhodných rastlín do skalky sa riaďte aj podmienkami, ktoré prostredie ponúka. To znamená, keď sa chystáte mať modernú skalku pod stromom, treba vyberať rastliny, ktorým nevadí tieň a menej výživy alebo vlahy, keďže sa o ňu zasadené rastliny budú musieť deliť s koreňmi daného stromu.

Rastliny do skalky, ktorým nevadí tieň:

Hosta – Hosta je dekoratívna rastlina najmä vďaka svojim listom. Nevyžaduje zálievku, iba pri dlhotrvajúcom suchu. Bude prosperovať i pod stromami či v inom tienistom prostredí.

Prýštec – Táto rastlina takisto nepotrebuje pravidelnú zálievku a ani dostatok slnečných lúčov.

Lobelka – Ide o letničku, ktorá pekne vynikne aj v tienistom prostredí v skalkách pod stromami.

 

Dovolenka doma: Navoďte si prázdninovú atmosféru vo vašej záhrade