Nápady, ako na pestovanie rastlín v topánkach

pestovanie rastlín v topánkach Zdroj foto: Pixabay

Videli ste už niekedy využitie topánok netradičným spôsobom? Obuv môžeme totiž použiť aj inak ako na chôdzu.

Metódy netradičného pestovania rastlín sa môžu javiť v dnešnej dobe ako moderný spôsob záhradkárčenia. Pravdou ale je, že ide len o nové nápady využitia starého a často nepotrebného materiálu. Skúšali ste si doma zhotoviť kvetináč, ktorý by bol iba vašim výtvorom? Existuje množstvo variácií, ktoré je možné uplatniť tak ako v domácnosti, tak aj v záhradách.
Nie vždy je potrebné kupovať iba nové veci. Niekedy aj do starého materiálu dokážeme vdýchnuť nový život.

Video: Vyrobte si kvetináče od výmyslu sveta

Vynosené topánky ako kvetináče

Ak máte doma topánky, ktoré už doslúžili, skúste ich použiť ako kvetináče. Nielenže využijete svoju obnosenú obuv, ale získate aj priestor pre svoje rastliny. Na tento účel sú vhodné napríklad staré gumáky, ktoré bývajú vysoké, preto sa do nich dá zasadiť i vyšší kvet. Alebo čo takto teniska? Môžete ju skúsiť postriekať farebným sprejom a zasadiť do nej bylinku. Stačí, ak z topánok povyberáte vnútro, vyložíte ho igelitom a nasypete zem.

pestovanie rastlín v topánkach
Zdroj foto: Pixabay

Staré lopty

Poznáte to obdobie, keď sa deti prestanú hrať napríklad s loptami a vy ich máte pohodené doma niekde v garáži? Existuje spôsob, ako využiť tieto staré, opotrebované hračky a vyrobiť z nich niečo netradičné. Aj zo starých lôpt môžete s použitím trocha fantázie zhotoviť podomácky vyrobené kvetináče. Odrežte vrch z lopty a naložte ju pôdou pre konkrétnu rastlinu, ktorú do nej chcete posadiť. Samozrejme ak chcete, aby bola zem prevzdušnená, môžete zo spodku lopty vytvoriť malé diery, kadiaľ bude prebytočná voda vytekať.

 

Lopty, staré topánky, gumáky, tenisky či lodičky. Všetok materiál môžete poukladať na drevené police, kde bude pôsobiť dekoratívnym dojmom. Netradičné kvetináče sa však dajú umiestniť aj po zemi na vyvýšené miesto a uložiť medzi ne dekoratívne kamene, kde vyniknú rovnako. Aj v tomto prípade platí fantázii sa medze nekladú a už vôbec nie v záhradkárstve. 🙂