Nádherné kvetináče z boxov a čajových vreciek

kvetináče Zdroj foto: YouTube

Krabica, ktorá zostala po tabletách do práčky, použité čajové vrecká a servítky. To všetko vám poslúži na výrobu originálnych kvetináčov, ktoré oživia váš dom. Zistite šikovné tipy, ako vyrobiť nádherné kvetináče z vecí, ktoré by inak končili nevyužité v našom odpade. Aj tak môžete prispieť k zdravšej planéte.

Vyrobte si pekné kvetináče z boxov a čajových vreciek

Máme pre vás ďalšie nápady, ktoré ocení každý šikovný kutil. Vedeli ste, že získať nádherné kvetináče môžete aj z vecí, ktoré sa chytáte vyhodiť? Na výrobu týchto originálnych kvetináčov budete potrebovať boxy, ktoré zostanú po práškoch na pranie, použité čajové vrecká, lepidlo, vzorované servítky, štetec, lepidlo, špongiu, farby, čas a samozrejme vašu fantáziu.

kvetinač
Zdroj foto: YouTube

Viac nájdete v nasledujúcom videu:

Vkusné kvetináče sa dajú urobiť aj z plastových fľašiek

Na tvorbu kvetináčov sa dajú použiť aj PET fľaše, ktoré takisto končia v našom odpade. Ich výroba vás nič nebude stáť. Iba trochu vašej snahy a úsilia. Postup je jednoduchý. Nastrihajte si PET fľašu na jednotlivé dĺžky, ako vám to vyhovuje. A môžete do nich urobiť ľubovoľné vzory, alebo pokresliť ich nezmývateľnou fixkou. Do tvorby môžete zapojiť aj vašich najmenších. Aspoň ich tak budete viesť po zasadení rastlín k neskoršej starostlivosti o ne.