Pripravte svoj domov na jeseň vkusnou výzdobou

pripravte svoj domov na jeseň Jesenné dekorácie, zdroj foto: www.stylemotivation.com

Jeseň nám ponúka množstvo materiálu, z ktorého sa dá vyrobiť pekná dekorácia. Pripravte svoj domov na jeseň. Ak hľadáte inšpirácie, ste na správnom mieste. 

Prinášame vám 7 nápadov na vkusné dekorácie. Niekedy stačí málo a váš dom či chata sa premení na útulný príbytok. Veľmi tomu pomôže práve pekná, vkusná, jesenná dekorácia. Pripravte svoj domov na jeseň. Tu je niekoľko jednoduchých inšpirácií.

Tip na záver na výrobu krásnych jesenných vencov:

Veniec z kvetov levandule

Čerstvé vetvičky levandule v tvare venca, ktoré necháte usušiť práve na vchodových dverách, sú milým a voňavým privítaním prichádzajúcich hostí. Levanduľu môžete zbierať ešte, keď sú jej kvety v púčiku. Ako základ sa dá použiť opäť vínna réva alebo prútiky vŕby. Vetvičky bylinky môžete prichytiť špagátom alebo drôtom, a to tak že najskôr z nich naviažete menšie kytičky, ktoré postupne priväzujete na základ venca.

Veniec zo šípok alebo iných jesenných bobúľ

Šípky sú tradičným symbolom jesene, tak prečo ich nepoužiť pri výzdobe? Na výrobu tohto venca budete potrebovať penový základ, sušené kvety, sušené šípky, hloh alebo iné bobule (treba na nich ponechať kúsok stonky), ktoré nazbierate počas prechádzky prírodou či na svojej záhrade. Stačí zakryť formu šípkami a plodmi hlohu tak, že ich stopky vopcháte do peny, a voilá!

Veniec z bielených šišiek

Zozbierajte kopu šišiek a vybielte ich, aby ste vytvorili tento rustikálny, ale moderný veniec. Šišky vybielite tak, že zmiešate bielidlo s vodou v pomere 1:2 a necháte namočené 24 hodín. Aby šišky boli ponorené v bieliacom roztoku, treba ich niečim zaťažiť. Napríklad kameňom. Potom šišky vyberte pomocou rukavíc a nechajte vysušiť. Môžete to urobiť aj s neošetrenými šiškami, ale ak chcete jemnejší vzhľad venca, docielite to práve bielenými šiškami.