Najideálnejšie plemená mačiek pre vaše deti, č. II

Najideálnejšie plemená mačiek pre vaše deti. Habešská mačka, zdroj foto: Depositphotos

Aj medzi mačkami nájdete zástupcov, ktorí majú radi deti. Najmä, keď vyrastajú spolu od malička. Spoznajte ďalšie najideálnejšie plemená mačiek pre vašich najmenších.

Predstavujeme vám ďalšie najideálnejšie plemená mačiek pre vaše deti.

Toto sú najvhodnejšie plemená mačiek pre deti

Habešská mačka

Plemeno sa v Európe objavilo v poslednej štvrtine 19. storočia. Potom ju previezli do Ameriky a odvtedy sa teší zaslúženej láske a obľube medzi milovníkmi mačiek po celom svete. Na výstavách habešské mačky vždy priťahujú pozornosť svojou krásou a milou povahou. Tieto zvieratá venujú väčšinu času hrám, skákaniu a lezeniu. K tomu naozaj potrebujú spoločnosť – človeka alebo zvieracieho spoločníka. Vychádzajú dobre s deťmi a nemajú problém s cudzími ľuďmi. Habešské mačky sú tiež dosť zhovorčivé – aj keď sú samé, vedia mrnčať, mňaukať a sprevádzať hry inými zvukmi.

Najideálnejšie plemená mačiek pre vaše deti.
Turecká angorská mačka, zdroj foto: Depositphotos

Turecká angorská mačka

Turecké angorské mačky sú vo všeobecnosti roztomilé, veľmi poddajné a ukecané stvorenia. Sú stále pôvabné a hravé, dokonca ani v starobe nemajú odpor k hre.

Niekedy, najmä kocúr tohto plemena, sa môže správať namyslene, pretože ide o skutočných krásavcov. Potrebujú obdivovateľa a niekoho, kto sa im venuje, no vo všeobecnosti sú to veselé a spoločenské zvieratá.

Turecké angorské mačky si vyberajú jedného majiteľa pre seba, ale celkom priaznivo sa správajú aj k ostatným členom rodiny. Tieto mačky sú vynikajúce matky, ktoré rozširujú materskú starostlivosť aj o ľudské deti a dospelých. Vedia vycítiť náladu majiteľov, a keď treba, prídu utešiť alebo ochrániť.

Najideálnejšie plemená mačiek pre vaše deti
Škótska mačka, zdroj foto: Depositphotos

Škótska mačka

Škótske mačky sú šampiónmi v prispôsobivosti. Ľahko znášajú sťahovanie, neboja sa hlučného prostredia, cítia sa dobre sami, ale aj v spoločnosti. Dokonca aj na výstavách, kde sú zvieratá zvyčajne stresované a nervózne kvôli jasným svetlám, hluku či nezvyčajným pachom, sa škótske mačky správajú úplne suverénne.

Tieto vyrovnané stvorenia nepotrebujú vytvárať žiadne špeciálne podmienky; nepatria k tým mačkám, ktoré si budú v dome diktovať vlastné pravidlá a požadovať prispôsobenie sa ostatných. Deti obľubujú, návšteva im tiež nerobí problém. Takisto sa dobre znášajú aj so psami. Ani presťahovanie sa do nového domu, či výlet na veterinárnu kliniku ich nestresuje.