Ako sa zbaviť mravcov: Najlepšie prírodné spôsoby

ako sa zbaviť mravcov Zdroj foto: Pixabay

Mnohé z účinných prostriedkov proti mravcom  máte doma v kuchyni. Ako sa zbaviť mravcov rýchlo a účinne?

Pesticídy na mravcov obsahujú chemikálie, ktoré sú škodlivé pre človeka a životné prostredie, takže je lepšie vyskúšať prírodné spôsoby, ako odstrániť mravce a zabrániť im v návrate. Tu sú osvedčené metódy, ako sa zbaviť mravcov prirodzeným spôsobom.

Sprej z mäty piepornej

Mravce nemajú radi vôňu mäty piepornej, pretože to môže rušiť ich komunikáciu prostredníctvom feromónových značiek. Z toho dôvodu je táto rastlina prirodzený odpudzovač hmyzu. Mnoho ľudí pestuje mätu okolo svojho domu na odpudzovanie mravcov, ale môžete použiť aj silicu z tejto bylinky. Prírodný repelent získate tak, keď jednoducho premiešajte éterický olej mäty piepornej a vodu. Tekutinu dajte do rozprašovača a naneste na miesta, kde sa mravce zdržujú.

Ocot proti mravcom

Ocot má veľa domácich využití, ale vedeli ste, že je prirodzený odpudzovač mravcov? Jeho silná vôňa odrádza tento hmyz od vstupu do vášho domu. Ocot je tiež jedným z najlepších prírodných spôsobov, ako sa zbaviť lietajúcich mravcov, a je tiež účinný pri odstraňovaní komárov.

Ako zničiť záhradných škodcov a neotráviť si domáce zvieratá!

Ak si chcete vyrobiť sprej z octu na ničenie mravcov, zmiešajte rovnaké diely vody a 8 percentného octu vo fľaši s rozprašovačom. Roztok octu sa nastrieka na všetky vstupné body mravcov a cestičky. Naruší sa tak spomínaná feromónová stopa, ktorú nasledujú ostatné mravce.

Akonáhle ocot zaschne, zopakujte postup po dobu niekoľkých dní. To odradí mravce od vstupu do vášho domu a nakoniec sa presunú inde.

Citrónová voda ako prírodný repelent

Citrón sa dá využiť mnohými spôsobmi, napríklad na zlepšenie vášho zdravia, ale tiež dobre funguje ako prírodný odpudzovač mravcov. Jeho výhodou je, že navyše pekne vonia.

Ak chcete, aby vaša kuchyňa a ostatné časti domu boli odolné voči mravcom, postriekajte citrónovou vodou ( voda a citrónová šťava v pomere 1:1) miesta, kde sa tento hmyz zdržuje.

Spoznajte 4 najčastejšie choroby broskýň plus rady, ako sa proti nim chrániť

Zbaviť sa mravcov pomôže tiež jarová voda

Jarová voda je jedným z najobľúbenejších a najjednoduchších spôsobov, ako sa zbaviť mravcov. Navyše je to jeden z mála prostriedkov, ktorý vám pomôže aj v boji so švábmi. Stačí naplniť fľašu s rozprašovačom prostriedkom na umývanie riadu a teplou vodou. Mydlová voda ničí mravce a aj feromónovú stopu. Funguje iba vtedy, keď je povrch mokrý, preto treba tento spôsob opakovať niekoľko dní.

Krieda mravcom skríži cestu

Vedeli ste, že v boji proti mravcom môže pomôcť aj krieda? Mravce totiž nikdy neprejdú čiaru nakreslenú kriedou. Zdá sa, že nikto nevie prečo, ale je to vynikajúci spôsob, ako ukončiť chodníky mravcov smerujúce k vám domov. Všetko, čo potrebujete, je obyčajná biela krieda, takže ak vám neprekážajú nakreslené kriedové čiary, tak tento spôsob využite.

7 tipov, ako sa vyhnúť škodcom a chorobám

Detský púder

Detský prášok tiež dokáže udržať mravce ďalej od vášho domova a má rovnaký účinok ako krieda. Posypte niektoré vstupné body a zablokujte chodníky mravcov.