Veľkonočné stolovanie, nechajte sa inšpirovať

velkonocne dekoracie Zdroj foto: www.stylemotivation.com

Hľadáte nápady na dekorácie na stôl? Tu sú inšpirácie na veľkonočné stolovanie, ktoré vás nebudú veľa stáť.

Nemusíte utrácať veľké sumy peňazí, aby ste vyzdobili stôl pre vás a vašich hostí počas Veľkej noci. Tieto nápady na veľkonočné stolovanie sú veľmi pekné a navyše lacné. Presvedčte sa na vlastné oči.

Tipy na záver: Indigované mramorové vajcia

Aké je tajomstvo dosiahnutia mramorovaného efektu? Prekvapivo jednoduché. Do misky nastriekajte krém na holenie a pridajte pár kvapiek potravinárskeho farbiva. Do takto upravenej peny poukladajte vajíčka uvarené na tvrdo a špáradlom vytvorte efekt mramoru. Nezabudnite si nasadiť rukavice, aby ste si nezašpinili ruky. Potom vajíčka vyberte a nechajte usušiť.

Veľkonočné vajíčka Ombré

Tento zaujímavý prechod farebných odtieňov môžete dosiahnuť vďaka injekčnej striekačke s tekutým modrým potravinárskym farbivom. Pripravte si šesť pohárov s objemom 350 ml. Označte si ich písmenami od A až po F. Do každého pridajte jednu šálku vriacej vody a dve čajové lyžičky bieleho octu a premiešajte pomocou samostatnej lyžice pre každý pohár. Potom pridajte farbu pomocou striekačky nasledovne: A – dve kvapky; B – šesť kvapiek; C – 10 kvapiek; D – 20 kvapiek; E – 45 kvapiek; F – 60 kvapiek. Do každého pohára ponorte natvrdo uvarené vajce. Nechajte ponorené aspoň päť minút, alebo kým nebudete spokojní s odtieňom. Potom ich vyberte a vložte do prázdneho kartónu na vajcia, aby ste ich vysušili. Opakujte s ďalšími vajíčkami.

Zdroj: http://www.stylemotivation.com