Inšpirácie na veľkonočné kraslice, ktoré vyzerajú ako umenie

inšpirácie na kraslice Zdroj foto: NašaZáhradka.sk/MM

Čo by to bola za Veľká Noc bez veľkonočných kraslíc? Nasledujúce inšpirácie na maľovanie vajíčok sú moderným umeleckým dielom, ktoré hravo zvládne každý z nás.

Nasledujúce inšpirácie na maľovanie vajíčok, túto činnosť povýšili na celkom inú úroveň. Niektoré nápady sú veľmi jednoduché. Ak chcete mať tento rok netradičné kraslice, nechajte sa inšpirovať.

Veľkonočné vence či iné dekorácie, nechajte sa inšpirovať

Indigované mramorové vajcia

Aké je tajomstvo dosiahnutia mramorovaného efektu? Prekvapivo jednoduché. Do misky nastriekajte krém na holenie a pridajte pár kvapiek potravinárskeho farbiva. Do takto upravenej peny poukladajte vajíčka uvarené na tvrdo a špáradlom vytvorte efekt mramoru. Nezabudnite si nasadiť rukavice, aby ste si nezašpinili ruky. Potom vajíčka vyberte a nechajte usušiť. 

inšpirácie na veľkonočné kraslice
Zdroj foto: https://hips.hearstapps.com

Veľkonočné vajíčka Ombré

Tento zaujímavý prechod farebných odtieňov môžete dosiahnuť vďaka injekčnej striekačke s tekutým modrým potravinárskym farbivom. Pripravte si šesť pohárov s objemom 350 ml. Označte si ich  písmenami od A až po F. Do každého pridajte jednu šálku vriacej vody a dve čajové lyžičky bieleho octu a premiešajte pomocou samostatnej lyžice pre každý pohár. Potom pridajte farbu pomocou striekačky nasledovne: A – dve kvapky; B – šesť kvapiek; C – 10 kvapiek; D – 20 kvapiek; E – 45 kvapiek; F – 60 kvapiek. Do každého pohára ponorte natvrdo uvarené vajce. Nechajte ponorené aspoň päť minút, alebo kým nebudete spokojní s odtieňom. Potom ich vyberte a vložte do prázdneho kartónu na vajcia, aby ste ich vysušili. Opakujte s ďalšími vajíčkami.

Inšpirácie na veľkonočné vajíčka
Zdroj foto: https://hips.hearstapps.com

Veľkonočné vajíčka z prírodného farbiva

Ak máte záujem o prirodzenejší prístup k farbeniu vajec, využite na tento účel to, čo máte v kuchyni. Na dosiahnutie farebných odtieňov najlepšie fungujú kurkuma, červená repa, červená kapusta, čierny čaj, špenát, červený špenát, čučoriedky a šupky zo žltej cibule.

inšpirácie na maľovanie krslíc
zdroj foto: https://hips.hearstapps.com

Na prípravu týchto vajíčok budete potrebovať stredne veľký hrniec, v ktorom privediete do varu 1 liter vody s dvoma lyžicami octu. Pridajte požadované prírodné farbivo a varte aspoň 30 minút. Farbiacu zmes nechajte vychladnúť, preceďte a vložte uvarené vajíčka natvrdo. Kraslice by mali zostať ponorené aspoň ďalších 30 minút. Pre pekné vzory môžete natrhať listy rôznych tvarov, priložiť na vajce a omotať ho silonkami a takto ponoriť do farebného roztoku.