Novinky medzi trvalkami: Zoznámte sa s trendmi leta

Novinky medzi trvalkami. Fakľovka, zdroj foto: Pixabay

Rozmýšľate o niečom novom do vašej kvetinovej záhrady? Spoznajte tieto novinky medzi trvalkami, ktoré vás určite zaujmú.

Niektorí pestovatelia kvetinových trvaliek radi prinášajú do svojich záhrad rôzne novinky, ktoré ozvláštnia ich zelenú oázu. Patríte medzi nich? Zoznámte sa s nasledujúcimi kráskami.

Oranžové fakľovky zo série Poco

Mohutné kvety vyrastajú na krátkych a pevných stonkách a dorastajú do výšky maximálne 50 cm. Okrem oranžových fakľoviek Poco Orange sú v ponuke aj tri ďalšie odrody, ako je žltá Poco Yellow, červená Poco Red a oranžovočervená Poco Sunset. Tieto kvety vás potešia bohatým okvetím od júna až do októbra. Poco milujú slnečné miesta so suchšími dobre priepustnými pôdami. Všetky fakľovky sú vzhľadom na to, že pochádzajú z Južnej Afriky, citlivé na mrazivé počasie, preto ich treba v chladnejších oblastiach na zimu prikrývať.

Objavte 4 očarujúce trvalky skorej jari

Nové veternice

Tieto poloplnokveté alebo jednoduché kvety sú krásnym spestrením vašej kvetinovej záhrady. Ide o novú sériu Pretty Lady, ktorá pochádza od špičkového japonského šľachtiteľa. Veternice začnú kvitnúť odtieňmi ružovej v polovici leta až do mrazov. Sú vhodné nielen do malých záhrad, ale i do nádob a na tvorbu jesenných výsadbových aranžmánov. Tieto rastliny obľubujú polotieň, no bude sa im dariť i na slnečnom mieste s rozptýleným svetlom. Veternice vyžadujú mierne kyslú pôdu bohatú na živiny.

Novinky medzi trvalkami
Veternica Pretty Lady Emily, foto: Pixabay

Medzidruhový kríženec echinacey a rudbekie

Rudbekia ‚Summerina‘ je zaujímavým prírastkom do rodiny trvaliek. Medzidruhový kríženec echinacey purpurovej a letničky rudbekie srstnatej upúta tmavozelenými listami dorastajúcimi až do výšky 50 cm a kvetmi veľkými až 10 cm. Tieto pekné kvety sa začnú objavovať od začiatku leta až do prvých mrazov. Rudbekia Summerina ponúka rôzne farebné odtiene. Kvitne od jantárovožltej cez oranžovohnedú až po hnedočiernu. Ďalšou výhodou tejto rastliny je jej nenáročnosť na pestovanie. Bude sa jej dariť takmer vo všetkých druhoch pôdy. Jediné čo táto rudbekia potrebuje, je plné slnečné stanovište a počas horúcich dní udržiavať mierne vlhkú pôdu v jej okolí. Rastline by nemali uškodiť ani mínusové teploty do – 30 °C.

Novinky medzi trvalkami
Rudbekia, foto: Pixabay