Pestovanie tejto rastliny prináša šťastie, máte ju doma?

Pestovanie tejto rastliny prináša šťastie, máte ju doma? Zdroj foto: Depositphotos

Traduje sa, že kto ju má vo svojom domove, tomu zabezpečí blahobyt. Vedeli ste, že pestovanie tejto rastliny prináša šťastie?

Stará povesť hovorí, že ružu z Jericha darovala Mária ako poďakovanie za pomoc počas úteku do Egypta. Táto rastlina má liečivé účinky a do domu vraj prináša pokoj, blahobyt a šťastie. Či je to tak, ťažko povedať, ale jedno je isté. Plavúnka schúlivá (Selaginella lepidophylla), ako sa inak ruža z Jericha nazýva, je pozoruhodná rastlina. Dokáže prežiť aj v extrémnych podmienkach, nikdy nezvädne a kvitnúť bude vtedy, kedy si budete želať. Keďže pestovanie tejto rastliny prináša šťastie, tak prečo to nevyskúšať?

Kedy a ako sadiť ľalie, spoznajte užitočné tipy

Ako sa starať o ružu z Jericha

Prvú noc po zakúpení treba nechať túto rastlinu ponorenú v odstátej vode. Plavúnka sa otvorí až po prvom dni. Potom sa vám odvďačí príjemnou korenistou vôňou. Po prvom dni vylejte vodu a vymeňte ju za novú. Každý deň jej meňte vodu, ale nechajte ponorenú iba jej spodnú časť, lebo inak by vám mohla zhniť.

Pestovanie tejto rastliny prináša šťastie, máte ju doma?
Zdroj foto: Depositphotos

Plavúnka a jej znovuzreodenie

Po siedmich dňoch plavúnku vyberte z vody a nechajte ju vyschnúť. Keď táto rastlina vyschne, môžete ju odložiť do igelitového vrecka a odložiť, alebo znovu dať do sklenej nádoby a celý proces opakovať. Ruža z Jericha sa dokáže vlastne znovuzrodiť. Jej domovom sú vyprahnuté púšte Mexika, kde ju unáša vietor desiatky kilometrov, aby znovu prišiel jej čas znovu ožiť.