Rebríček obyčajný – skúste, ak sa vám nedarí otehotnieť

3 bylinky, ktoré vám pomôžu vyzdravieť Rebríček obyčajný, zdroj foto: Pixabay

Rebríček obyčajný alebo hovorovo nazývaný aj myší chvost pozná takmer každý z nás. Rastie hojne vo voľnej prírode. Ak sa vám nedarí otehotnieť, siahnite po ňom.

Rebríček obyčajný nájdete na lúkach, pri cestách, v nepokosených záhradách, v kroviskách aj na suchých svahoch. Latinský názov Achillea millefolium je odvodený od gréckeho hrdinu Achilla a hovorí sa, že v období trójskych vojen si zranení vojaci svoje boľačky liečili práve myším chvostom.

Zbiera sa od mája do septembra, celá rastlinka s kvetmi aj bez nich. Na zber sa odporúča chodiť v slnečný deň. Sušenie je vhodné v tenších vrstvách a v dobre vetranej miestnosti.

rebríček obyčajný
zdroj: pixabay.com

Rebríček obyčajný zvýši šancu na otehotnenie

Rebríček obyčajný má výborné zdravotné účinky takmer na každý problém. No špeciálne sa odporúča pre ženy. Pomáha pri mnohých ženských problémoch. Či už je to meškajúca alebo nepravidelná menštruácia, lieči zápaly, zmierňuje bolesti, pomáha pri svrbení vagíny. Pomáha tiež v období prechodu.

Neodporúča sa konzumovať vo väčších množstvách, ani dlhodobo. Rastlinka je uterotonikum, preto sa neodporúča konzumovať tehotným ženám.

Ak však máte problém s otehotnením, je rebríček obyčajný rastlinou číslo jedna. Stabilizuje menštruačný cyklus, ktorý je pravidelnejší a zvyšuje to šancu na otehotnenie. Kúpele s myším chvostom posilňujú sťahy maternice, čo podporuje plodnosť.

3 bylinky, ktoré vám pomôžu vyzdravieť

Na čo je ešte dobrý rebríček?

Urologické problémy

ťažkosti dýchacieho systému,

zvýšený krvný tlak,

 

kŕče, nadúvanie,

hnisajúce pľuzgiere,

ekzémy,

hemoroidy.