Recept na paradajky s cesnakom – výborný polotovar do gulášov či na pizzu

recept na paradajky s cesnakom Zdroj foto: Pixabay

Nasledujúci recept na paradajky s cesnakom netreba vôbec konzervovať a variť. Takto si uchováte živiny z paradajok aj počas zimných mesiacov a navyše získate chutný polotovar.

Paradajky a cesnak patria určite k zelenine, ktorú by sme nemali obísť, ale naopak, zaradiť ju do nášho jedálneho lístka. Čo tak si pripraviť chutný polotovar, ktorý si môžte uchovať aj na horšie zimné časy? Paradajkovo-cesnaková zmes poslúži ako chutný základ na pizzu, omáčok alebo do gulášov. Urobte si tento chutný recept z paradajok, ktorý nemusíte ani variť a ani konzervovať. A zaručene sa vám nepokazí.

Recept na vynikajúci broskyňový sirup

Recept na paradajky s cesnakom bez konzervovania

Budeme potrebovať:

1,5 kilogramu zrelých paradajok
50 gramov soli
300 gramov cesnaku

Postup:

Paradajky pokrájajte a cesnak očistite. Všetko rozmixujte spolu so soľou a naplňte do suchých pohárov. Dobre uzavrite a uložte na chladné miesto.

Prečo práve paradajky

Rad štúdií potvrdil, že vysoká hladina lykopénu v paradajkách pomáha znížiť riziko vzniku rakoviny prostaty, hrubého čreva a žalúdka. Lykopén je prírodný antioxidant, ktorý účinne spomaľuje rast rakovinových buniek. Okrem toho by si paradajky mali dopriať najmä fajčiari. Táto zelenina totiž obsahuje kyselinu kumarovú a chlorogenovú, a tie chránia telo pred karcinogénmi, ktoré sú vyrobené z cigaretového dymu.