Recepty na liečivé nápoje z vašej záhrady

Recepty na liečivé nápoje z vašej záhrady Zdroj foto: Depositphotos

Využite zdravie z vašej záhrady. Pripravte si recepty na liečivé nápoje, vďaka ktorým schudnete, alebo zbavíte telo toxínov.

Recepty na liečivé nápoje

Mnohí z vás určite pestujú na svojich záhradkách petržlen, ktorý dokáže našim jedlám dodať tu správnu chuť a vôňu. Vedeli ste však, že nápoj z jeho vňate pôsobí liečivo na naše obličky?

Petržlen a jeho vňať je teda výborným spojencom v boji proti problémom s močením, ochoreniam obličiek najmä pre svoje močopudné účinky. Nižšie nájdete recept na petržlenový nápoj, ktorý vás zbaví toxínov, pomôže pri problémoch z obličkami a navyše vďaka nemu schudnete. Výsledky vidieť už za tri dni.

Recept na petržlenový nápoj

Pridajte 5 lyžíc jemne nasekanej petržlenovej vňate do vriacej vody (asi jeden liter). Nechajte variť asi dvadsať minút, počkajte, kým mierne vychladne a potom vypite.

Odstránenie tekutiny z tela je veľmi dôležité. Močom sa totiž vyplavia toxíny, baktérie a iné škodlivé látky. Keďže je petržlen vynikajúce diuretikum a tiež silný antioxidant, postará sa o detoxikáciu vášho tela. Odporúča sa piť čaj z jeho vňate, ale nepreháňajte to. Môžete užiť za deň iba liter tohto nápoja.

Recepty z bôbu, ktoré sú chutné a zdravé

Nápoj, ktorý vás zbaví helikobaktera

Zdravým ovocím z vašej záhrady sú určite brusnice. Obsahujú množstvo prospešných látok, vďaka čomu sa radia medzi najzdravšie bobuľové ovocie. Čo tak pripraviť si z brusníc džús? Stačí, keď si toto ovocie odšťavíte. Nápoj treba však hneď vypiť.

Brusnicová šťava má priaznivý účinok na imunitný systém organizmu, pomáha bojovať proti vírusovým a infekčným chorobám. Má schopnosť znižovať telesnú teplotu, takže je nenahraditeľná ako antipyretikum. Zvyšuje pohyblivosť a energiu tela a zároveň ho omladzuje. Brusnicový džús navyše bojuje s chorobami močového systému a obličiek. Znižuje riziko srdcového infarktu a mozgovej príhody a tiež pomáha pri liečbe kardiovaskulárnych ochorení. Normalizuje trávenie a pomáha predchádzať chorobám tráviaceho traktu. Štúdie ukázali účinnosť tejto šťavy pri jej konzumácii v čerstvej a prirodzenej forme teda bez pridania cukru. Každodenné pitie prináša neuveriteľné účinky a pomáha nás zbaviť sa helikobaktera.