Škorica ako účinný bojovník so škodcami v záhrade

Škorica ako účinný repelent proti škodcom Zdroj foto: Pixabay

V predchádzajúcich článkoch sme si povedali, čo táto korenina dokáže s plesňovými chorobami. Vedeli ste, že škorica ako účinný bojovník so škodcami je veľmi cenným pomocníkom v záhrade? 

Škorica ako repelent proti mravcom

Vedeli ste, že škorica vám pomôže v boji s mravcami? Tento hmyz je najčastejším škodcom v mnohých záhradách, v skleníkoch a dokonca aj pri pestovaní izbových rastlín.

Škorica pomáha odradiť mravce a iných drobných škodcov tým, že vytvára bariéru, cez ktorú neradi prechádzajú. Na to, aby táto korenina bola v boji s mravcami účinná, stačí ju posypať všade tam, kde sa vyskytujú.

9 spôsobov, ako použiť škoricu pre lepšie zdravie rastlín

Škoricu môžete použiť vo svojom dome aj mimo neho. Najúčinnejším spôsobom použitia v interiéri je nájsť vstupný bod mravcov a potom posypať vrstvou škorice, ktorá im zabráni vrátiť sa do hniezda.

Pomáha odohnať hlodavce a iných chlpatých škodcov

Sú vo vašej záhrade chlpatí škodcovia, ako sú veveričky, zajace, myši a iné hlodavce? Pomôcť vám môže práve škorica. Toto korenie je známe pre svoju intenzívnu vôňu, ktorú nemajú radi mnohí neželaní obyvatelia či návštevníci vašej záhrady. 

Ak zistíte, že títo škodcovia ničia vaše rastliny, posypte škoricu okolo každej pestovanej plodiny.

Účinná v boji proti komárom

Komáre sú pravdepodobne najnepríjemnejšími tvormi, aké existujú – obzvlášť počas najteplejších letných dní. Môžete sa ich zbaviť tak, že okolo miest, kde máte záhradné sedenie rozsypete škoricu. Aj keď to nie je najefektívnejší repelent proti hmyzu ( vôňa levandule a citrónovej trávy je účinnejšia ), môže byť nápomocný, ak sa používa v kombinácii s inými prostriedkami.

Chráni izbové rastliny pred muškami

Trochu škorice môže prospieť aj izbovým rastlinám. Dá sa použiť na ničenie roztočov, bielych mušiek a iných bežných škodcov. Stačí, ak posypete škoricou povrch pôdy okolo vašich rastlín. Tento liek môžete použiť aj na rastliny pestované v skleníkoch.