Skrášlite si záhradu svetlami: Ako sa o ne starať?

Skrášlite si záhradu vonkajšími svetluškami Zdroj foto: Pavel Machu

Vonkajšie svetlá? Nezabúdajte na ne. Sú lacné i krásne a taktiež oživia váš pozemok. Skrášlite si záhradu vonkajšími svetluškami.

Ak uvažujete, ako oživiť vašu záhradu, alebo len potrebujete osvetliť chodník, siahnite po led svietidlách. Poradíme vám, ako sa o ne správne starať.

Skrášlite si záhradu vonkajšími led svetlami

Led svetlá v každej záhrade vedia vyčarovať krásnu atmosféru. Dokážu vám v noci svietiť na cestu a nádherne osvetliť pokosenú trávu, ktorá sa na nočnú krásu teší. Pokiaľ máte nové kvietky, alebo okrasné stromčeky, umiestnite svetlá v ich blízkosti, a to viac dopredu. Tak, aby ich krásne osvetľovali. Ešte krajšie pôsobia v blízkosti vodných plôch. Umiestnite led svetlá okolo jazierka a odraz ich svetla od hladiny dokáže vytvoriť romantickú atmosféru vo vašej záhrade.

Pár rád trávnikovej medicíny: Ako obnoviť trávnik?

Nie sú novinkou

Aj keď tieto led svietidlá nie sú novinkou, mnohí na ne zabúdame. Sú jednoduché, lacné a pri správnej starostlivosti sa z nich môžete tešiť dlho. Napríklad po daždi vezmite tenkú handričku a vodu, ktorá na nich zostala, utrite. Celé svetlo by vám inak mohlo zhrdzavieť. Ale pozor! Utierajte vaše svetlušky iba tenkou handričkou, ktorá nepoškodí solárny panel.

Záhradné svetlušky
Zdroj foto: Pavel Machu

Nabíjajte ich zhruba 7-8 hodín na priamom slnku. Ak tak neurobíte, svetielko vám večer po chvíli zhasne. Nedávajte ich preto počas dňa do tieňa, ani do polotieňa.