Symbolika a význam orchideí vo Feng Shui

Symbolika a význam orchideí vo Feng Shui Zdroj foto: Pixabay

Viete, aká je symbolika a význam orchideí vo Feng Shui? Tu sú základné pravidlá. 

Keď je reč o feng shui, každého hneď napadne sťahovanie nábytku, pridávanie zrkadiel alebo možno výber farieb maľovky. To všetko sú síce aspekty feng shui, ale táto prax má mnoho ďalších vrstiev. Feng shui je skutočne spôsob porozumenia a interakcie s priestormi okolo nás a poskytuje nám na to mnoho nástrojov.

Vo svojom jadre je feng shui skutočne o živote v harmónii s okolitým svetom prírody. Keď presunieme posteľ na optimálnejšie miesto alebo si vyberieme farbu steny na základe piatich prvkov, robíme zmeny v našich domovoch, aby sme vytvorili harmonickejší tok energie ľudí žijúcich v tomto dome. Použiť symboliku z prírody, ako sú rastliny a zvieratá, je ďalší spôsob, ako to môžeme urobiť.

Orchidey sú nádherným príkladom rastliny, ktorá dodáva nášmu priestoru krásu a zároveň je bohatá na symboliku. Čítajte ďalej a dozviete sa, aká je symbolika a význam orchideí vo feng shui.

Na čo treba myslieť pred stavbou plota

Orchidea v našom dome

Orchidey sú nádherné rastliny so zložitými a úžasnými kvetmi. Existujú tisíce odrôd. Niektoré sú jemné a maličké, rastú v úrodnej pôde, zatiaľ čo iné sú veľké, držiace sa na kôre tropického stromu. Orchidey boli po stáročia symbolmi krásy  v mnohých kultúrach.

Nie je ťažké pochopiť, prečo je orchidea symbolom krásy a dokonalosti. Ich kvety sú zložité a nádherné a často vyzerajú bezchybne. Bežne sa považujú za dokonalú kvetinu pre ich rozmanité a elegantné kvety. Podľa Konfuciusa je orchidea symbolom dokonalého muža. Orchidea je spojená aj s láskou a partnerstvom, pretože predstavuje pôvabnú a očarujúcu partnerku. Môžu tiež symbolizovať plodnosť.

Orchidey znamenajú aj trpezlivosť, pretože pestovanie týchto kvetov môže byť náročné a vyžadujú veľa starostlivosti. Môže tiež chvíľu trvať, kým orchidea rozkvitne. Kvety potom vydržia dlho, a preto sú aj symbolom dlhovekosti a silnej, dlhotrvajúcej čchi.

Použitie symboliky orchideí

V spálni

Ak by sme chceli do svojej spálne pozvať partnera, mali by sme umiestniť na svoj nočný stolík ružovú alebo fialovú orchideu. Prípadne ju môžeme dať do oblasti vzťahov v našej spálni. Táto oblasť súvisí s láskou i partnerstvom a aktivujeme ju vtedy, keď sa snažíme nadviazať nový romantický vzťah. Oblasť vzťahov v našej spálni je vo všeobecnosti úplne ľavý roh, keď stojíme vo dverách spálne smerom dovnútra.

Pri vchodových dverách

Ak chceme pomôcť pozdvihnúť feng shui vo svojom dome, môžeme tiež umiestniť krásnu orchideu k vchodovým dverám. Mala by byť viditeľná hneď pri vstupe do domu. Zvolíme si orchideu vo farbe, ktorá nás robí šťastnými, a stanovíme si zámer priniesť silnú, vitálnu a dlhotrvajúcu čchi.

Darček pre priateľa

Orchideu môžeme darovať aj priateľovi. Darovanie tejto rastliny môže symbolizovať a oslavovať dlhotrvajúce priateľstvo.

Symbolika farieb orchideí podľa feng shui

Fialová je najpriaznivejšia farba orchideí.

Ružová je symbolom lásky a starostlivosti o seba.

Biela je považovaná za menej priaznivú farbu pre orchideu vo feng shui, preto sa neodporúča.

Žltá predstavuje stabilitu a silu.