Takto škorica pomáha zlepšiť zdravie vašich rastlín

Takto škorica pomáha zlepšiť zdravie vašich rastlín Zdroj foto: Pixabay

Spoznajte ďalšie nečakané výhody zázračnej koreniny. Takto škorica totiž môže pomáhať pri pestovaní rastlín, zlepšiť ich zdravie a tým vašu úrodu.

Problémy s plesňovými ochoreniami, neželanými škodcami či dobrý zakoreňovač. Aj takto škorica môže pomáhať vo vašej záhrade.

Uzdravuje rany po reze rastlín

Prerezávanie rastlín je veľmi dôležité. Ak to však preženiete, vaša rastlina môže trpieť a mať problém naštartovať rast. Ďalším bežným problémom, ktorý môže nastať, je používanie špinavých nástrojov pri orezávaní rastlín. To spôsobí šírenie infekcie z rastliny na rastlinu. Dá sa tomu zabrániť tak, že ranu po reze posypete škoricou. Korenina podporí hojenie a zamedzí vzniku plesňových infekcií.

9 spôsobov, ako použiť škoricu pre lepšie zdravie rastlín

Zlepšuje váš kompost

Ak škoricou posypete váš kompost, zamedzíte tak výskytu húb. Huby sú totiž skvelé – ale iba vtedy, keď rastú presne tam, kde ich chcete mať. Pridaním škorice do vášho záhradného kompostu môžete pomôcť odradiť rast húb bez toho, aby ste sa museli obávať poškodenia rastlín.

Výborný zakoreňovač

Kupujete drahé stimulanty rastu koreňov, aby ste podporili zakorenenie rastlín napríklad pri ich presádzaní? Už nemusíte. Stačí zájsť do špajze a použiť škoricu. Podľa niektorých záhradkárov môže stimulovať vývoj koreňov v takmer každom druhu rastliny, ktorú pestujete týmto spôsobom, a stačí ju použiť iba raz. Ako na to? Koniec odrezka, ktorý ide do pôdy, namočte do vody a potom do vrecka s práškovou škoricou.

Prečo práve škorica?

Škorica je ľahko dostupné korenie, ktoré si môžete kúpiť v takmer každom obchode s potravinami alebo v obchode so zmiešaným tovarom. Aj keď býva trochu drahšia ako napríklad sóda bikarbóna, ktorá sa takisto dá využiť mnohými spôsobmi, jej cena je stále prijateľná. Dokonca ak ju porovnáte s prípravkami používanými v záhradníctve, stále je lacnejšia.

Hlavnou výhodou použitia škorice v záhrade je jej dostupnosť. Nemusíte žiť v blízkosti luxusného obchodu so záhradnými potrebami alebo si objednať z katalógu a čakať sedem dní, kým vám produkt príde poštou, aby ste ho mohli použiť vo svojej záhrade. Všetko, čo potrebujete, máte priamo vo svojej vlastnej kuchyni! Na tento účel je vhodná prášková škorica.