Tekvicové dekorácie, ako vydržia čo najdlhšie?

Tekvicové dekorácie, ako vydržia čo najdlhšie? Zdroj foto: Depositphotos

Tekvicové dekorácie vydržia veľmi dlho, ak viete, ako na to. Tu sú skvelé tipy a triky.

S príchodom sviatku všetkých svätých sa mnohé domácnosti pretekajú v tvorbe najstrašidelnejšie vyrezávanej tekvice. Avšak, aká je záhada ich sviežosti, keď sú dni vystavené na obdiv? Prezradíme zaručené techniky, ktoré vám pomôžu vášmu oranžovému spoločníkovi zostať čerstvým čo najdlhšie.

Výber tekvice: Základ úspechu

Tekvicové dekorácie vydržia čo najdlhšie, ak začnete správne už pri výbere tekvice. Vyhýbajte sa takým plodom, kde vidieť známky poškodenia, ako sú škvrny či pomliaždeniny. Tvrdá a pevná tekvica bez mäkkých miest znamená, že je zdravá a vhodná na vyrezávanie.

Uskladnenie tekvice: Chlad je váš priateľ

Optimálne uskladnenie tekvice je kľúčové. Dajte tekvicu na suché a chladné miesto, avšak mimo dosahu priameho slnečného žiarenia. Miestnosti ako suterén alebo chladná predsieň sú ideálne. Tekvice by nemali zamrznúť, pretože extrémne nízke teploty ich rýchlo poškodia.

Tekvicové dekorácie, ako vydržia čo najdlhšie?
Zdroj foto: Depositphotos

Záchranársky plán pre predčasne vyrezané tekvice

Ak ste sa dopustili chyby z nedočkavosti a vyrezali tekvicu príliš skoro, nezúfajte. Oživte ju ponorením do studenej vody, čím jej vrátite dočasnú sviežosť.

Prečo nám hnednú a odumierajú tuje v záhrade?

Triky na udržanie sviežosti z vnútornej strany tekvice

Jednoduchý roztok bielidla a vody v pomere 1 polievková lyžica na liter vody môže zázračne vdýchnuť život vašej vyrezávanej tekvici. Tento domáci prostriedok proti plesniam aplikujte na vnútorné steny tekvice a aj na povrch rezu. Alternatívou je vazelína alebo roztok z mäty piepornej, ktoré tiež pôsobia proti mikroorganizmom.

Riešenie pre sviečky: Vlhkosti zdar!

Aby ste predišli nadmernému hromadeniu vlhkosti v tekvici, vyrežte malý otvor aj na dne. Týmto jednoduchým spôsobom môže vlhkosť unikať preč a tekvica zostane dlhšie svieža.

S týmito tipmi môže vaša tekvica prekvapiť všetkých svojou sviežosťou aj po niekoľkých dňoch. Občas urobte kontrolu miesta, kde je tekvica uložená.  Takto sa môžete tešiť z tekvicovej dekorácie čo najdlhšie.