Tento olej znižuje riziko chorôb srdca, máte ho doma?

Tento olej znižuje riziko srdcových chorôb a zápaly, máte ho doma? Zdroj foto: Depositphotos

Stačia dve polievkové lyžice denne a vaše zdravie sa celkovo zlepší. A dokonca vám pomôže aj schudnúť. Tento olej znižuje riziko srdcovocievnych chorôb a tiež zápaly.

Možno ste už počuli o kokosovom oleji a jeho účinkoch na naše zdravie. Ak nie, prinášame vám prehľad jeho benefitov, o ktorých sa oplatí vedieť.

Kokosový olej znižuje riziko srdcových chorôb

Aspoň to tvrdí štúdia vykonaná na Polynézanoch, ktorí získavajú 60% všetkých kalórií vo svojej strave z kokosových orechov. Podľa jej záverov obyvatelia tejto krajiny prakticky netrpia srdcovými chorobami. Rovnako aj obyvatelia Novej Guinei, ktorí konzumujú kokosové orechy každý deň, tiež nevykazovali žiadne príznaky srdcových chorôb alebo mozgovej príhody.

Marinovaná kapusta: Zdravý recept, ktorý treba vyskúšať

Kokosový olej zmierňuje zápal

Tento výťažok z kokosu má viacero prospešných vlastností. Vďaka svojmu zloženiu pôsobí na náš organizmus antibakteriálne, zmierňuje zápal, bojuje proti voľným radikálom, podporuje zdravie buniek a bráni ich poškodeniu.

Tu sú konkrétne účinky kokosového oleja na náš organizmus:

Antibakteriálne – kokosový olej ničí baktérie, ktoré spôsobujú ochorenie ďasien, infekcie hrdla a zápaly močových ciest.

Antikarcinogénne – zabraňuje šíreniu rakovinových buniek v tele, posilňuje imunitný systém.

Antimykotikum – kokosový olej odstraňuje huby.

Protizápalové – znižuje zápal a urýchľuje regeneráciu poškodených oblastí.

Antimikrobiálne látky – zabíjajú mikróby a bojujú proti infekciám.

Antioxidant – chráni pred voľnými radikálmi.

Antiretrovírusový / parazitický – kokosový olej vás ušetrí od vší, červov a iných parazitov, zastaví infekcie v črevách a tiež zabije vírusy zodpovedné za opary, chrípku a osýpky.

Šípky: Spoznajte skvelé benefity tejto rastliny

Kokosový olej stabilizuje hladinu cukru a inzulínu v krvi

Kokosový olej má nepriamy vplyv na hladinu cukru v krvi. Lekári odporúčajú, aby diabetici dodržiavali nízkotučné diéty s vysokým obsahom sacharidov. Kokosový olej pomáha spomaliť prienik glukózy do krvi a znižuje jej hladinu.

Tento produkt tiež obsahuje mastné kyseliny, ktoré na rozdiel od iných olejov, znižujú schopnosť buniek absorbovať cukor z krvi.

Tento olej znižuje riziko chorôb srdca, máte ho doma?
Zdroj foto: Depositphotos

Kokosový olej pomáha schudnúť

Lyžica kokosového oleja obsahuje 120 kalórií, ktoré ale nemajú vplyv na vašu váhu ako napríklad kalórie nachádzajúce sa v repkovom oleji. Navyše urýchľuje spaľovanie tukov v organizme, čím napomáha chudnutiu.

Kokosový olej zabíja pleseň Candida

Toto plesňové ochorenie je zákerné v tom, že ho ťažko odhaliť. Tu sú jeho najčastejšie príznaky:

-chronická únava a fibromyalgia;
– tráviace problémy (zápcha, nadúvanie alebo hnačka);
– autoimunitné ochorenia, ako je napríklad Hashimotova tyreoiditída ( zápalové ochorenie štítnej žľazy), reuma, ulcerózna kolitída (zápalové ochorenie hrubého čreva), lupus, psoriáza, roztrúsená skleróza;
– problémy s koncentráciou, nedostatočná pamäť, syndróm ADHD;
– kožné problémy (ekzém, psoriáza, žihľavka a vyrážky);
– vaginálne infekcie, infekcie močových ciest, rektálne a vaginálne svrbenie;
– podráždenosť, úzkosť, výkyvy nálady.
– alergie;
Podľa štúdie súkromnej texaskej univerzity Williama M. Riceho trpí touto hubou takmer 70% všetkých ľudí. Ak máte toto ochorenie, môže to byť príčinou vyššie uvedených príznakov.