Tieto jesenné krásky zaplnia vašu záhradu

Tieto jesenné krásky zaplnia vašu záhradu Balónovník, zdroj foto: Depositphotos

Aj počas jesene môže byť vaša záhrada pestrofarebná. Tieto jesenné krásky sa v nej môžu vynímať svojou nádherou a odtieňmi farieb.

Jesenné kvetinové záhony sú rovnako atraktívne ako tie, ktoré vás tešia počas jari a leta. Treba si však zvoliť správne rastliny. Okrem výberu rastlín, ktoré majú obdobie neskorého kvitnutia, skontrolujte ich pestovateľské zóny, aby ste sa uistili, že vám vo vašej oblasti stihnú vykvitnúť pred príchodom mrazov.

Balónovník

Táto rastlina väčšinou kvitne v lete, no vedeli ste, že môže potešiť svojou krásou aj na jeseň? Len je potrebné odstrániť odkvitnuté kvety, aby ste podporili nové kvitnutie.

Nároky na pôdu: Hlinitá a dobre priepustná zem

Nároky na slnko: Čiastočný tieň alebo plné slnko

Ako môžu záhradkári pomôcť našim ubúdajúcim včelám

Veternica japonská

Tento pekný kvet začína kvitnúť koncom augusta a môžete sa z neho tešiť až do príchodu prvých mrazov. Poteší bielymi, ružovými alebo žltými kvetmi. Táto rastlina si vyžaduje minimálnu starostlivosť. Ak bývate v chladnejších častiach Slovenska, pridajte na povrch pôdy okolo rastliny radšej trochu mulču.

Nároky na pôdu: Bohatá, humózna, vlhká, dobre priepustná

Nároky na slnko: Plné slnko až čiastočný tieň

Chryzantémy

Chryzantémy jednoducho nemôžeme vynechať, pretože sú jedným z mála rastlín, ktoré z obľubou zdobia na jeseň naše cintoríny a vydržia až do príchodu zimy.

Nároky na pôdu: Dobre priepustná a plná živín

Nároky na slnko: Úplné slnko

Tieto jesenné krásky zaplnia vašu záhradu
Helenium, zdroj foto: Depositphotos

Helénium

Tieto pekné kvety vídať v našich záhradkách menej často, no za to vás rovnako očaria svojou farebnosťou ako známejšie jesenné krásky. Rastlina má rada, ak sú jej korene v chladnejšej zemi, ale za to ju treba vysádzať  na plné slnko, aby bola horná časť rastliny v teple. Navyše, zatiaľ čo rastlina uprednostňuje dobrú drenáž, môže tolerovať zle odvodnenú pôdu, ako je ílovitá zem. Vlhkosť v pôde pomáha udržať vhodne zvolený mulč.

Nároky na pôdu: Dobre priepustná a vlhká zem

Nároky na slnko: Úplné slnko