Tieto rastliny milujú vodu, preto sú ideálne do vlhkých oblastí

Tieto rastliny milujú vodu, preto sú ideálne do vlhkých oblastí Cornus alba, zdroj foto: Depositphotos

Ak máte pozemok na vlhkom mieste, nebude sa tam dariť všetkým kvetom. Tieto rastliny milujú vodu a sú preto ideálnou voľbou pre vašu záhradu.

Správne zvolené rastliny na pozemok s nadmernou vlhkosťou absorbujú vlahu a nebude sa tak šíriť do ostatných častí záhrady. Táto jednoduchá záhradnícka technika je oveľa lacnejšia ako odvodnenie prostredníctvom suchého koryta potoka, francúzskeho odtoku alebo záhradného jazierka.

Mnoho pôvodných a naturalizovaných rastlín sa vyvinulo tak, aby rástli vo vlhkej pôde, takže sú účinnými riešeniami terénnych úprav pre oblasť s problémami s odvodňovaním. Tieto rastliny milujú vodu, preto sú ideálne do vlhkých oblastí.

Je krásny i liečivý: Tieto výhody pestovania ibišteka nepoznáte

Drieň biely (cornus alba)

Drieň biely uprednostňuje vlhkú pôdu, preto je ideálnou rastlinou do mokradí. Dorastá do výšky dvoch až troch metrov. Aby ste podporili nový rast, každý rok skoro na jar zrežte asi štvrtinu starých stoniek.

Záružlie močiarne

Tieto žlté kvietky sú asi najznámejšou močiarnou rastlinou. Hodia sa i do jazierok a všade tam, kde je vlhká premočená pôda. Záružlie môže dokonca rásť v troche stojatej vody.

Tieto rastliny milujú vodu, preto sú ideálne do vlhkých oblastí
zdroj foto: Depositphotos

Arónia čierna

Arónia je opadavý ker, ktorý dorastá do výšky približne 120 až 180 centimetrov. Na jar zakvitne bielymi kvetmi, z ktorých sa vytvorí malé čierne bobulové ovocie.

Táto rastlina je pôvodom z močiarov a vlhkých miest. Dokáže sa prispôsobiť rôznym druhom pôdy, pokiaľ bude mať dostatok vlahy.

Ľalia pstruhová ( Erythronium americanum )

Domovom tohto kvetu sú vlhké lesy, preto okrem mokradí obľubuje i tienisté časti záhrady a často sa vysádza v blízkosti jazierok či do dažďových záhrad.

Vŕba japonská

Tento nízky stromček sa teší čoraz väčšej obľube. Je nenáročná na pestovanie a takisto jej nevadí mokrá pôda.

Kosatec

Vodomilný kvet, ktorý pochádza z močarísk dokáže dodať čaro každému pozemku. Najmä tomu, kde je mokrá pôda. Dokonca mu nevadí i stojatá voda. Kosatec môže mať rôzne odtiene, záleží od kultivaru. Od fialovej, modrej, cez červenú, ružovú až po bielu a žltú.