Top 7 plemien psov s nezvyčajným vzhľadom

Top 7 plemien psov s nezvyčajným vzhľadom Plemeno psa Levíček, zdroj foto: Depositphotos

Poznáte tieto zaujímavé plemená? Zoznámte sa. Tu je top 7 plemien psov, ktoré sú naozaj nezvyčajné. 

Každý pes je jedinečný, no existujú však štvornohí priatelia, ktorí svojim nezvyčajným výzorom obzvlášť vynikajú. Tu je top 7 plemien psov s veľmi zvláštnym výzorom.

Vyberte si správneho psíka. Na toto treba myslieť

Afganský chrt

Afganský chrt je jedným z najatraktívnejších plemien psov. Je to skutočný aristokrat, ktorého správanie je vždy dôstojné a vznešené. Vyzerá zakaždým, akoby sa ho nič svetské okolo neho netýkalo. Skutočne kráľovský vzhľad tohto chrta pôsobí dojmom sily, elegancie a rýchlosti.

Tento pes bol narodený pre lov, dnes je vynikajúcim spoločníkom a výstavným zvieraťom. Aj keď býva k svojmu okoliu rezervovaný a arogantný, nenechajte sa pomýliť. Je to len maska určená pre cudzích ľudí. Svojho majiteľa úprimne miluje a rešpektuje.

Top 7 plemien psov s nezvyčajným vzhľadom
Afgánsky chrt, zdroj foto: Depositphotos

Bedlingtonský teriér

Čo sa týka stavby tela, patrí tento psík medzi najoriginálnejších. Rovnako je zvláštna jeho srsť, ktorá pripomína ovčiu vlnu. Bedlington je energické a veselé zviera. Títo psi sú radi stredobodom pozornosti a za prejavenú lásku sú pripravení spoľahlivo chrániť svojho majiteľa a jeho rodinu. Bedlingtonský teriér je veľmi čistotný. Na ulici bude obchádzať každú kalužu a navyše vôbec nezapácha.

Top 7 plemien psov s nezvyčajným vzhľadom
Bedlington teriér, zdroj foto: Depositphotos

Čínsky chocholatý pes

Čínsky chocholatý pes je jedným z najneobvyklejších psov na svete. Toto plemeno býva stredne veľké, dobre stavané, pohyblivé a … holé – s chlpmi len na hlave a nohách.

Ide o láskavého, priateľského a aktívneho psa, ktorý nadovšetko miluje tráviť čas so svojimi majiteľmi. Čínský chocholatý pes sa vyznačuje tiež inteligenciou, empatiou a aktívnym temperamentom.

Je to výlučne domáci spoločenský pes: nemá lovecký inštinkt, vždy uprednostňuje pobyt v blízkosti majiteľa, než by sa naháňal za dobrodružstvom.

Top 7 plemien psov s nezvyčajným vzhľadom
Čínsky chocholatý pes, zdroj foto: Depositphotos

Belgický grifon

Charakteristickým a výrazným znakom plemena je hlava s plochou papuľou, ktorá je v pomere k telu dosť veľká. Taktiež papuľka tohto zvieraťa má takmer ľudský výraz.

Belgický grifon je pozorný ku všetkému naokolo, má zmysel pre dôstojnosť a zároveň bude oddaným priateľom a strážcom majiteľa.

Napriek svojej malej veľkosti sú tieto plemená psov ostražité a odvážne, no neprejavujú agresivitu.

Top 7 plemien psov s nezvyčajným vzhľadom
Belgický grifon, zdroj foto: Depositphotos

Xoloitzcuintle alebo mexický bezsrstý pes

Xoloitzcuintle alebo mexický bezsrstý pes je známy takmer úplným nedostatkom chlpov na tele. Jeho pokožka je hladká, ale tvrdá. Drobné chĺpky zdobia temeno hlavy, labky a poslednú tretinu chvosta až po končeky.

Ide o starovekého aztéckeho „psa bohov“, ktorého história siaha viac ako 3000 rokov dozadu.

Predtým boli títo psi považovaní za liečiteľov schopných vyháňať zlých duchov, ale dnes sú tieto úžasné a nezvyčajné stvorenia milujúcimi, oddanými spoločníkmi a bdelými strážcami.

Najzvláštnejšie plemená psov
Xoloitzcuintle, zdroj foto: Depositphotos

Komondor

Dredy tomuto psovi možno len závidieť – zaujímavosťou je, že vážia až 6-7 kg a chránia ho pred chladom a zubami vlkov.

Srsť komondorov je naozaj nezvyčajná a sama rastom vytvára povrazy pripomínajúce dredy. Tieto štvornohé zvieratá zbožňujú svoju rodinu, ktorú sa snažia za každú cenu chrániť. Bývajú tiež nezávislé a hravé.

Komondor
Komondor, zdroj foto: Depositphotos

Levíček

Tomuto malému plemenu sa hovorí tiež malý lev, pretože svojim zjavom pripomína leva. Levíček bol obľúbeným psom aristokratov a nájdete ho na mnohých maľbách pochádzajúcich najmä z 15. storočia. Dnes je ideálnym štvornohým priateľom do bytu pre svoju pokojnú a dobrácku povahu.