Toto sú najvhodnejšie plemená mačiek pre deti

Toto sú najvhodnejšie plemená mačiek pre deti Zdroj foto: Depositphotos

Zastávate názor, že mačky nie sú vhodné zvieratá pre našich najmenších? Možno ste na omyle. Toto sú najvhodnejšie plemená mačiek, ktoré majú láskavú povahu.

Ešte predtým, ako zaobstaráte toto nezávislé stvorenie svojim najmenším, treba zvážiť i vek vášho dieťaťa. Najideálnejším obdobím je 5 až 6 rokov. V tomto veku už deti totiž chápu, čo je bolesť. Rodičia by mali naučiť svojho potomka komunikovať so zvieraťom a aby mu neubližovalo. Ak je všetko správne vysvetlené, potom sa obaja môžu stať skutočnými priateľmi.

5 dôvodov, prečo vykastrovať svoju mačku

Pri zaobstarávaní mačky by mala rodina s malým dieťaťom počítať so zvýšeným rizikom úrazu zvieraťa. „Objatia“ s malým mačiatkom môžu viesť k zlomenine chrbtice domáceho maznáčika, tragédii pre dieťa, morálnym a materiálnym stratám u dospelých členov rodiny. Preto budú musieť rodičia venovať zvýšenú pozornosť a dávať pozor nielen na malé mačiatko, ale aj na svoje dieťa, ktoré nevie odhadnúť svoju silu. Treba tiež vysvetliť svojmu dieťaťu, čo znamená každodenná starostlivosť o toto domáce zviera.

Nájdite to najlepšie zvieratko pre vaše dieťa. Toto sú najvhodnejšie plemená mačiek pre rodiny s deťmi. No treba mať na pamäti, že každá mačka, každá rodina, každé dieťa je iné. A práve z týchto vlastností by sa malo vychádzať.

Perská mačka

Perské mačiatko síce potrebuje istú dávku trpezlivosti a dôslednosti, no tieto zvieratá sú múdrejšie, ako sa zdá, a dobre sa učia pravidlám správania. Vyznačujú sa pokojnou až flegmatickou povahou, no to im nebráni hrať sa, ak na to majú chuť. Plemeno je považované za ideálne pre život v domácnosti s deťmi. Perzské mačky ľahko vychádzajú so psami a môžu byť tiež skvelými spoločníkmi pre osamelých a starších ľudí. Sú ticho, mňaukajú zriedkavo a jemne.

Toto sú najvhodnejšie plemená mačiek pre deti
Barmská mačka, zdroj foto: Depositphotos

Barmská mačka

Povaha barmských mačiek môže byť považovaná za ideálnu pre domáceho maznáčika: sú veľmi pripútaní k svojim majiteľom, ale nevyžadujú neustálu pozornosť, pokojne vydržia krátke oddelenie a nevnucujú svoju spoločnosť, ak vidia, že je človek zaneprázdnený. Barmská mačka sa rada hrá, no jej hry nespôsobujú skazu. Aj v mladom veku sa dá mačiatko ľahko naučiť, aby nepoškodzovalo domáce prostredie. Tieto zvieratá sú síce zvedavé, ale nič nepreháňajú. Vďaka prítulnej povahe sa hodia aj do rodín s malými deťmi.

Ďalšie plemená mačiek vhodných pre deti vám prezradíme v nasledujúcej časti.