Unikátne inšpirácie na Deň matiek, ktoré hravo zvládnete

Unikátne inšpirácie na Deň matiek, ktoré hravo zvládnete Zdroj foto: Pixabay

Čím potešiť naše najdrahšie mamy? Niekedy postačí i takýto malý, ručne vyrobený darček, ktorý sa postará o veľký výsledok. Vyskúšajte unikátne inšpirácie.

Dali nám život a bez nich by bol náš svet omnoho krutejší. Naše drahé mamy si zaslúžia pozornosť, a to nielen v tento deň. Myslite na nich a potešte ich milým darčekom, ktorý im určite rozjasní tvár.

Nasledujúce unikátne inšpirácie sú v niektorých prípadoch veľmi jednoduché. Iné zas vyžadujú trochu viac času a zručnosti. Stojí už na vašom zvážení, aby ste odhadli svoje vlastné schopnosti.

Tip na záver: Voňavý relaxačný vankúš s levanduľou

Kvalitný spánok je pre každého veľmi dôležitý. Rovnako aj pre vašu maminu. Preto nasledujúci darček môže byť pre ňu ideálny. Čo tak urobiť jej relaxačný vankúš pre lepší spánok? Výroba bylinkových vankúšov je veľmi jednoduchá. Na ich zhotovenie použite bavlnenú alebo ľanovú látku v tvare obdĺžnika, ktorú prevrátite naruby, po bokoch zošijete, látku otočíte a naplníte bylinkami. Vankúšik potom uzavrite a zašite. Pre tých šikovnejších platí, že fantázii sa medze nekladú. Môžete si tak pripraviť skvelý darček v podobe vankúša v tvare srdiečka alebo kruhu a podobne.

Okrem levandule budete potrebovať aj tieto bylinky: 

Štyri časti sušených hláv chmeľu, bez listov a stoniek, ktoré odstránite.
Jedna časť sušených kvetov harmančeka.
Jedna časť sušených púčikov levandule.
Jedna časť sušených lupienkov ruží.
Jedna časť zmiešaných sušených listov mäty.