Urobte si domáci višňový džem ako od vašej babky

Urobte si domáci višňový džem Zdroj foto: našazáhradka/mm

Z višní sa dá pripraviť chutný džem. Ak máte doma ich bohatú úrodu, tu je jednoduchý recept. Urobte si domáci višňový džem a ulahoďte svojmu mlsnému jazýčku.

Višne vďaka svojej typickej chuti patria medzi obľúbené ovocie mnohých z nás. Prinášame vám jednoduchý recept. Urobte si višňový džem, ktorý ulahodí vašej chuti.

Recept na mišpuľový kompót s octom

Domáci višňový džem

Budeme potrebovať:

2 kg višní, 1,2 kg kryštálového cukru

Postup:

Višne umyjeme, očistíme, zbavíme kôstok a nejedlých častí. Polovicu višní prelisujeme, dáme do širokej rajnice a dobre povaríme. Pridáme cukor a varíme, až kým sa neroztopí. Potom pridáme druhú polovicu višní bez kôstok a za stáleho miešania varíme, až kým nezačne rôsolovatieť. Hotový, ešte horúci džem nalejeme do pripravených pohárov a dobre uzavrieme. Uskladníme na suchom a tmavom mieste.

Prečo konzumovať višne?

Vedeli ste, že višne pomáhajú pri nespavosti? Okrem toho sú známe ich priaznivé účinky pri liečbe artritídy, posilňujú srdce a bránia vzniku rakoviny. Toto sladkokyslé ovocie zlepšuje i zdravie nášho chrupu tým, že zabraňuje vzniku zubného kazu. Višne dokonca pôsobia aj na našu pokožku a posilňujú vlasy. Trpíte kŕčmi? Tak siahnite po týchto červených chutných  plodoch.

Višne obsahujú množstvo minerálnych látok. Konkrétne mangán, meď, jód, draslík, fosfor, zinok, vápnik, sodík, horčík a železo. Nájdete v nich tiež vitamíny A, B, C, E a K.