Veľká noc je za dverami: Nevyhadzujte zo záhrady vŕbové prútie a vetvičky!

Veľká noc je za dverami: Nevyhadzujte zo záhrady vŕbové prútie a vetvičky! Zdroj foto: Pavel Machu

Budú sa vám skvelo hodiť, buď do vašej záhrady alebo domu. Vetvičky vám urobia krásnu dekoráciu na vašu chalupu. Veľká noc je za dverami, tak prečo ju neprivítať? 

Vŕba krásne pripomína vodu a má jej v sebe skutočne veľa. Aj preto sa dokáže rýchlo zazelenať a zakoreniť. A býva tiež symbolom jarných sviatkov. Veľká noc je za dverami, tak ju privítajte originálnymi dekoráciami.

prúty
Zdroj foto: Pavel Machu

Prútie z vŕby určite nevyhadzujte, ba naopak, urobte si z nej krásne dekoratívne prvky na sviatky. Pekne vŕbu prestrihajte a prútie použite napríklad:

  • Spleťte si vlastný vŕbový veľkonočný bonsaj. Za pár týždňov vám urobí okrasu v záhrade.
  • Urobte si vlastný veľkonočný stromček. Po vytvarovaní ho nechajte pár týždňov vo vode s tým, že každý tretí deň mu vymeníte vodu.
  • Alebo zapichnite vŕbové prútie do nachystaného záhradníckeho substrátu.

Z vŕbového prútia sa dá doslova čarovať. Môžete si urobiť aj vlastný mini svietnik, ktorý vám vie spríjemniť posedenie pri jarnom táboráku.

Tak sa toho nebojte a skúste to tak ako my!

Tip na záver: Papierové pierka na bahniatkach

Okrem papiera budete na tento nápad potrebovať nožnice, obojstrannú pásku a vŕbové vetvičky s bahniatkami. Začnite tým, že vystrihnete hrubý tvar pierka vo veľkosti, akú chcete. Nezabudnite na jednom konci nechať krátku „stopku“, ktorá sa vám bude hodiť pri pripevňovaní peria ku konáriku.

Papierový lístok v strede mierne preložte na polovicu. Potom pomocou ostrých nožníc alebo remeselného noža urobte rezy po stranách peria. Rezy by mali smerovať k špičke peria a čo najbližšie k sebe. Hustoty sa nemusíte obávať, pretože čím nepravidelnejšie vyzerá, tým lepšie! Pre jedinečný vzhľad môžete potom nožnicami zastrihnúť niekoľko ďalších „šikmých“ strihov v každom pierku, aby ste získali dokonalejšiu podobu skutočného pierka.

Na pripevnenie peria na konárik použite obojstrannú pásku, ktorá by mala byť dostatočne pevná, aby udržala na mieste aj hrubšie papiere.