Vianočná ruža ako dar: Ako vybrať ten správny kvet

Vianočná ruža ako dar: Ako vybrať ten správny kvet Zdroj foto: Depositphotos

Vianočná ruža je jednou z tradícií, ktorá prináša radosť a krásu do našich príbytkov. Poradíme vám, ako vybrať tú správnu na krásny darček.

Vianočné sviatky nám prinášajú mnoho radostných okamihov a tradícií, a jedna z týchto tradícií je darovanie kvetov. Ruže sú jedným z najobľúbenejších vianočných darčekov, ktoré môžete dať svojim blízkym. Avšak, predtým než sa rozhodnete kúpiť vianočnú ružu, je potrebné mať na pamäti niekoľko kľúčových faktorov, aby ste si boli istí, že váš dar bude krásny a vydrží dlho.

Správna vianočná ruža

Pri výbere vianočnej ruže sa uistite, že kvet je čerstvý a zdravý. Pozrite sa na listy a kvetinové puky, aby ste sa presvedčili, že nie sú poškodené alebo odumreté. Vianočné ruže pochádzajú z teplého Mexika, preto nemajú rady chlad a prievan. Všimnite si už pri kúpe kvetu, v akých podmienkach sa nachádza v predajni. Aby sa totiž nestalo, že po príchode domov vám listy opadajú. Nekupujte rastliny, ktoré sú vystavené vonku, najmä ak je chladno pod 13 °C. Vadí im tiež tma a prievan.

Astra čínska vo vašom záhone, ako ju pestovať?

Farba

Vianočné ruže sú dostupné v rôznych farbách, pričom najčastejšie sa používajú červené, biele a zelené farby. Vyberte farbu, ktorá najlepšie vyjadruje buď váš vkus, alebo vkus obdarovaného.

Veľkosť kytice

Rozmery kytice môžu byť rôzne. Závisí to od vášho osobného vkusu a toho, ako veľký dojem chcete urobiť. Môžete si vybrať medzi malými rastlinami či väčším kvetom. Dôležité je, aby nemal žlté listy,

Vianočná ruža, vyberte správny darček
Zdroj foto: Depositphotos

Doprava a skladovanie

Po zakúpení kvetu ho nevystavujte zime. Nechajte si preto ružu zabaliť, aby ju chlad nepoškodil. Kvety by tiež nemali byť vystavené extrémnym teplotám alebo prievanu.

Dodatočné tipy

Pri nakupovaní vianočnej ruže by ste mali tiež využiť možnosť kvet dozdobiť. No s trblietkami to veľmi nepreháňajte.

Je dôležité mať na pamäti, že kvalita vianočnej ruže bude mať veľký vplyv na dojem, ktorý darček urobí. Venujte dostatok času na výber a starostlivosť o kvetinu, aby ste svojim blízkym priniesli radostný a krásny vianočný dar.

Čítajte nás, nabudúce si povieme, ako sa o ňu starať.