Vrecko s osivom: Vyznáte sa v uvádzaných symboloch?

vrecko s osivom, ako sa vyznať v symboloch Zdroj foto: Depositphotos

Viete, čo znamenajú jednotlivé symboly, ktoré nájdete na balení so semenami? Vrecko s osivom obsahuje všetky dôležité informácie, ktoré potrebujete vedieť.

Vrecko s osivom skrýva v sebe dôležité informácie, ktoré by mal poznať každý záhradkár ešte pred výsadbou.

Ako čítať dôležité informácie

Každé balenie semienok má obsahovať údaje, ako je druh, množstvo, odroda. Taktiež sa z neho dozviete nasledovné údaje, ktoré treba pre úspech nášho záhradkárčenia vedieť.

  • Akú správnu teplotu má mať vzduch na začiatku výsadby. Tento údaj je označovaný symbolom teplomera, kde je uvedená ideálna hodnota teploty ovzdušia.
  • Taktiež je číselnou hodnotou vyznačený mesiac, kedy máte osivo sadiť.
  • Na obale by mala byť uvedená vzdialenosť sadeničiek od seba, keď ich vsádzate do zeme.
  • Dôležité ( najmä pre záhradkárov žijúcich v chladnejších oblastiach Slovenska, aby stihli úrodu včas pozberať pred príchodom mrazov) je aj ideálny mesiac, kedy vašu úrodu začať vyťahovať z pôdy.
  • Z balenia semienok sa dozviete tiež dátum odporúčanej spotreby.
  • Väčšinou v rohu vrecka býva symbolmi označená aj kategória osiva. Písmeno „S“ znamená štandardné osivo. Označenie „F1“ neznamená formulu jeden ale filiálnu generáciu po krížení otcovskej a materskej línie, tzv. hybrid. Ide o vylepšené osivo, ktoré býva odolnejšie voči chorobám a oveľa vitálnejšie.
Ako sa vyznať v semenách
Zdroj foto: Depositphotos
Pestovanie byliniek zo semien, odpovede na dôležité otázky

Nebojte sa opýtať

Vždy si poriadne preštudujte návod. Nebojte sa opýtať. Sadenie semienok nie je iba o tom zahrnúť ich rýchlo do pôdy na vašej záhrade. Potrebujete dodržať určité zásady, ktoré vedú k úspechu a bohatej úrode.